בית הספר הממ"ד אבני החושן, התחדש בימים אלה במרחב למידה מיוחד לתלמידי בית הספר. מדובר במטבח לימודי, מאובזר ומעוצב, שיזמן למידה חוייתית ומעשירה דרך התנסות חושית ושיתופית.
מנהלת בית הספר, דקלה דוראני מסבירה כי המטבח ישתלב במערכת השעות בשיעורי הלימוד הרגילים כמו אנגלית, מתמטיקה, עברית ומדעים, כך שהלמידה תהיה בצורה מלהיבה ושונה אשר תקנה מעבר לחומר הלימוד גם מיומנויות וכישורים נוספים אישיים לכל תלמיד.
המרחב כולל ריהוט מותאם, ציוד לבישול ואפייה, איחסון וחימום וכמובן כלי מטבח מתאימים.
מרחב זה מצטרף לעשרות מרחבי למידה מיוחדים שנפתחו בבתי ספר בעיר, על מנת לאפשר לתלמידים חוויית למידה משמעותית, יצירתית ומעניינת, דרך עיצוב צבעוני ומושך השונה מכיתה רגילה, לאפשרויות רחבות של למידה בצוותים או לבד וכמובן, לתכנים עצמם שהופכים למגוונים ומפתחים חקר וסקרנות בקרב התלמידים.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה