בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, ממשיך להוות אות ומופת בכל הקשור למצוינות בכלל ולמצוינות בתחום הפיזיקה בפרט, כאשר תלמידי התיכון מקפידים לכבוש בכל פעם פסגה חדשה. הפסגה שנכבשה השבוע היתה כיבוש אולימפיאדת הפיזיקה שהתקיימה בתאילנד שם זכו שני תלמידי בית הספר, אסף רוזן ובן פיינשטיין במדליית זהב ובמדליית כסף, בהתאמה.
הזכייה של רוזן ופיינשטיין הייתה חלק מתחרות מוצלחת ביותר של הנבחרת הישראלית, שמנתה חמישה נציגים וזכתה בחמש מדליות, בהן שתי מדליות זהב, שתי מדליות כסף ומדליית ארד. הישגים אלו מיקמו את הנבחרת הישראלית במקום ה-13 מתוך 84 המדינות שהשתתפו בתחרות.
את פני הנבחרת קיבלו בשדה התעופה עם חזרתם, ביום שלישי השבוע, שר החינוך גדעון סער ומנכ"ל משרדו שמשון שושני. לאחר מכן הגיעו השניים אל בית ספרם שם התקבלו על ידי סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך מויש לוי, מנהלת בית הספר ריקי נגרי ושלטים שנתלו לכבודם.
הצלחה מרשימה זו מצטרפת לרשימת הישגים ארוכה של נבחרת הפיזיקה העירונית בכלל ומגמת הפיזיקה של תיכון עירוני ב' ע"ש רבין בפרט. בחודש מאי האחרון זכו רוזן ופיינשטיין במדליות כסף וארד בהתאמה באולימפיאדה האסיאתית ה-12בפיזיקה, שנערכה השנה באוניברסיטת תל אביב.
כחלק מההכנה העירונית לקראת התחרות הארצית הוחלט ביוזמת רכז מגמת הפיזיקה בתיכון רבין, אייל סיני ומינהל החינוך, לפתוח קורס עירוני כהכנה לאולימפיאדה. הקורס אותו העביר סיני הכין תלמידים מכלל בתי הספר בעיר ועסק הן בהכנה לשלבים הבאים באולימפיאדה והן בהעשרה כללית.
קורס זה נפתח גם במהלך השנה שחלפה, כאשר השנה השתתפו בקורס 15 תלמידים מהם העפילו לתחרות הארצית ארבעה תלמידים בהם תלמידה מתיכון עירוני ב' תלמיד מתיכון עירוני ג' ושני תלמידי מתיכון מכבים רעות. ארבעת התלמידים יקיימו במהלך הקיץ מחנה ההכנה בטכניון בהשתתפות תלמידים מכל הארץ.
בעירוני ב' סיפרו השבוע כי הם עקבו בדריכות באמצעות האינטרנט אחרי התקדמות התחרות, מאחר ואסור היה על התלמידים להיות בקשר עם העולם החיצון. כאשר ההורים הגאים קיבלו את ההודעה על הזכייה במדליות השמחה היתה רבה.
אייל סיני שליווה את התלמידים מהארץ מספר: "זה הישג חסר תקדים שנעשה בראש ובראשונה בזכות התלמידים, שקדנותם, כישרונם והרצון העז שלהם ללמוד ולהצטיין וכמובן להוריהם שתמכו בהם. אני גאה מאוד בתלמידים שהביאו הרבה כבוד לעצמם, לבית ספר, לעיר ולמדינה. "
חיה שיטאי ראש מינהל החינוך: "זהו הישג מרשים של הילדים ואנחנו מאוד מתרגשים וגאים בהם. התלמידים הוכיחו כישרון ויכולת למידה מעוררת כבוד. לאורך השנה התקיימה קבוצת למידה עירונית בהנהגת אייל סיני ביוזמה משותפת עם מינהל החינוך, שהוכיחה את עצמה אני רוצה להודות לתלמידים על ההישג, להורים על התמיכה ולאייל סיני שהכין אותם בצורה מיטבית ואני בטוחה שעוד נשמע על הישגים נוספים של הילדים בהמשך. מבחינת העיר אנחנו ממשיכים גם השנה עם קבוצת הלימוד העירונית לפיזיקה ואנו מקווים שהם גם הם יגיעו להישגים דומים."
מנהלת התיכון, ריקי נגרי, הצטרפה גם היא למברכים: "אסף ובן הביאו גאווה לבית הספר לעיר ולמדינה ומאחורי ההצלחה והכישורים והיכולות המבריקים שלהם עומדים הורים תומכים והמורה לפיזיקה אייל שהנחה את התלמידים והנחה אותם למסלול של הצלחה. בהזדמנות זאת אני רוצה לאחל לבן פיינשטיין שמתגייס השבוע לצה"ל המון הצלחה ושירות קל ובטוח."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''