בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ניתן לצפות בתשובות לערעורים לשיבוצים לשנה"ל תשע"ג למוסדות החינוך בעיר החל מהתאריך 4.7.12 מהשעה 14:00.
קישור לצפייה בתשובת השיבוץ.
צוות מינהל החינוך עומד לרשותכם:
גני ילדים בטל' 08-9726081 08-9726123
בתי ספר בטל' 08-9726075
כידוע, ממשלת ישראל קבעה כי החל משנת הלימודים תשע"ג יחול חוק חינוך חינם לגני הקדם חובה בכל הארץ. בניגוד לנעשה בערים אחרות במודיעין, מכבים-רעות כל ילדי העיר שביקשו להירשם בגני העירייה קיבלו מענה ויוכלו ללמוד בגני הילדים של העירייה וזאת כמובן ללא התשלום החודשי שהיה מקובל עד לשנה זו. כיום פועלים בעיר 82 גני קדם חובה עירוניים במימון ההורים (בהם יש כ-2650 ילדים). גנים אלו ייכנסו לתוכנית יישום החוק החדש כבר בשנת הלימודים הקרובה במימון המדינה.
על פי נתוני מינהל החינוך נרשמו לגני הקדם חובה בעיר בשנת הלימודים תשע"ג כ-3050 ילדים. נתון זה מראה כי השנה חלה עליה של כ-400 ילדים במספר הנרשמים לגני הקדם חובה בעירייה, ביחס לרישום לגני הילדים במועד המקביל אשתקד. נתונים אלה אינם כוללים את הרישום לגנים הפרטיים בעיר ואת הרישום המאוחר.
בימים אלה העירייה מקימה עשרה מבני גנים חדשים שייפתחו בשנת הלימודים הקרובה: שלושה מבנים ברחוב אייר, ארבעה גנים חדשים ברחוב דבורה הנביאה, פינת עמק בית שאן שבשכונת הנביאים ושלושה גנים ברחוב לאה אמנו שבשכונת מוריה. במקביל, העירייה תמשיך בבניית גני ילדים נוספים על מנת לתת מענה עתידי לילדי העיר כאשר במהלך השנתיים הקרובות ייבנו יותר מארבעים מבני גנים נוספים ברחבי העיר.
בעירייה ציינו כי בדומה לנעשה בשנים האחרונות, הרישום לגנים ובתי הספר נעשה על פי אזורי רישום כאשר הקריטריון המוביל הוא קריטריון של המשך הרצף החינוכי (גני הילדים מזינים את בתי הספר היסודיים שמזינים את בתי הספר העל יסודיים) ולאחריו קריטריונים של מיקום גיאוגרפי ואחים ממשיכים. עם זאת, מטבע הדברים, לא כל הילדים יקבלו את בקשתם הראשונה.
כחלק מההשלכות של חוק חינוך חינם העירייה בצעה מספר שינויים לטובת ניצול מקסימלי של מבני החינוך הקיימים בעיר. בין השאר הוחלט להעביר את גן החובה "נחשון" משכונת הנביאים, שהיה עד השנה גן חובה עצמאי לבית הספר אסיף, שם יהיה חלק מהחטיבה הצעירה של בית הספר, כאשר מבנה הגן יוסב לגן קדם חובה המיועד לילדים בגיל שלוש. כמו כן, גן פשוש, שמשמש השנה כמועדונית של האגף לשירותים חברתיים יועבר למבנה אחר בעיר, כך שהגן ישמש בשנה הבאה גן קדם חובה. במינהל החינוך נעשה מאמץ רב לאפשר כי ילדי הקדם חובה ילמדו בסמוך למקום מגוריהם. יחד עם זאת ייתכנו מקרים בהם ישובצו ילדים בגנים מחוץ לשכונת המגורים.
כמו כן נתוני מינהל החינוך מראים כי בבתי הספר הייחודיים דוגמת בית הספר התורני, ישנו רישום הגבוה ממספר המקומות הפנוי. במקרים אלה, מאחר ומדובר בבתי ספר על אזוריים הוקמה ועדה בהשתתפות נציגי מינהל החינוך ומנהלי בתי הספר שנפגשו לקביעת השיבוץ לבית הספר. תלמידים שלא יתקבלו לבתי הספר הייחודיים ישובצו לבתי הספר על פי אזור מגוריהם.
פתיחת הרישום המאוחר למוסדות החינוך תחל בתאריך 8.7.2012 בין השעות שמונה בבוקר לשתיים עשרה בימים ראשון עד רביעי.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''