בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
חופשת הקיץ הסתיימה ואנו פותחים את שנת הלימודים תשע"ה עם תקווה לימים של פעילות משמחת, מרגיעה ומחזקת. לשמחתנו הפסקת האש שהוכרזה בימים האחרונים מאפשרת לנו לחזור לשגרה ובכלל זה פתיחת השנה. מוסדות החינוך ערוכים לקליטת התלמידים הן בהיבט הפיסי והן בהיבט הרגשי.
הנהלות בתי הספר יחד עם מחלקת הביטחון מיפו את המרחבים המוגנים והכינו תוכנית פינוי ומיקלוט לשעת הצורך בהתאם להנחיות פיקוד העורף. ביום הראשון ללימודים יתרגלו התלמידים כניסה למרחבים המוגנים. צוותי החינוך הונחו לקיים שיחות עם הילדים, להקשיב להם, לחזק את רוחם ולאתר ילדים המגלים קושי מיוחד בהתמודדות. במידת הצורך תתקיים התייעצות עם הצוות הפסיכולוגי והייעוצי של בית הספר. על פי הנחיות משרד החינוך יוקדשו השבועיים הראשונים של שנת הלימודים לעיבוד מבצע "צוק איתן" והשלכותיו.
לילדים יש כוח להתמודד – ככל שתאמינו בחוסן של ילדיכם וביכולתם להתמודד, כך יוכלו הילדים לגייס את כוחותיהם.
יתכן, שבמהלך המבצע חוו תלמידים או אנשי צוות אירועים אישיים קשים, והם אבדו אדם יקר או חוו פציעה שלו. במקרים שכאלה, הצוות החינוכי הייעוצי והשרות הפסיכולוגי ליווה את התלמיד/המורה ומשפחתו ואף נפתחו שערי בתי הספר לתלמידים, הורים ומורים והתקיימו מפגשים משמעותיים של עיבוד וחבירה לכוחות. אין ספק שהמעגלים השונים שנפגעו באירועים אלה, זקוקים לחיבוק, הקשבה וליווי מתמשכים.
על מנת שנוכל להביט קדימה, ולסייע לילדינו לחזור לחיים של שגרה ועשייה, עלינו, אנשי הצוות החינוכי וההורים להביט תחילה אחורה, לעבד את המחשבות והרגשות ולסכם את החוויות שעברנו. להלן עקרונות והנחות יסוד שעל פיהם מומלץ לפעול:
• החזרה לשגרה ולשקט, מביאה עמה הקלה.
• במקביל, חשוב לזכור, שסוף המבצע אינו בהכרח סימן לתפקוד ולהעדר קשיים. תלמידים, הורים ומורים עלולים להישאר עם חוויות וזיכרונות שלא עובדו.
• יש לשדר, שוב ושוב, כי הסכנה חלפה ואפשר לחזור בהדרגה לחיי שגרה מלאים וטובים זאת, בהתאם למעגלי הפגיעה השונים ובהתאם לאירועים שחוו.
• יש לחזק אמונה ותקווה ולחבר לחלומות חיוביים.
• גם "בימים שאחרי", עשייה חיובית ותרומה לכלל מעניקות תחושה של בחירה, שליטה ומשמעות.
• ישנם תלמידים או אנשי צוות אשר אבדו אדם יקר או שחוו פציעה של אדם קרוב והם זקוקים לטיפול וליווי אישי ולמעקב ארוך טווח.
• במשפחות אשר אחד מבני המשפחה (אבא, אח, בן) היה מגויס לפרק זמן ארוך, תקופת ההתאוששות מהמתח והדאגה, עלולה להיות ארוכה יותר.
• אין לצפות כי המעבר יהיה "חד" ויש לעודד לעשותו "צעד אחר צעד" ובהתאם לקצב המתאים לכל אחד.
• כל זאת, תוך הנהגה עקבית של שיגרה רגועה, ושלווה.
מאחלים לכולם שנת לימודים פורייה ושנת שלום!
שפרה טרייביץ' בתיה שוכן-אורבוך
מנהלת השפ"ח ראש מינהל החינוך
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''