בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בבית ספר "עידנים" נערך בשבוע האחרון פרויקט חקר בית ספרי ייחודי בו חקרו תלמידי עידנים את החיבור בין העיר מודיעין מכבים רעות למורשת ותרבות ישראל. במסגרת שבוע החקר בחרה כל שכבה נושא, נפגשה עם בעלי תפקידים מהעירייה, ביצעה מחקר ועשתה פרויקט אותו הציגו התלמידים בתערוכה בית ספרית.
בבית ספר עידנים שואפים להתחדשות ונתינת מענה אמיתי, משמעותי וחינוכי לתלמידים ולצוות המלמד בו. בשנה הנוכחית עבר הצוות כולו השתלמות וליווי מטעם "המכון לחינוך דמוקרטי" בו נחשפו לשיטות לימוד חדשניות, מודלים חינוכיים ופדגוגיות המותאמות למאה ה-21.
בתהליך עמוק וארוך תכנן הצוות החינוכי "שבוע למידה אחר" על-פי מודל ה PBL – למידה מבוססת פרויקטים. סוג למידה שכזה מתחיל מבחירת נושא והצבת "שאלה פורייה" והיכולת להעז, לחלום ולתכנן פרויקט. הפרויקט הוא זה שמכתיב את הלמידה ולכן הלמידה לאורך השבוע האחרון הייתה למידה רלוונטית ומשמעותית, בה נלמדו ותורגלו ידע, מיומנויות שונות והרגלים חשובים לחיים. למידה מסוג זה מפתחת לומד עצמאי והיא מתאפיינת בחקר, למידה בקבוצות, תהליכים דיאלוגים ושיפור כתוצאה ממשוב מקדם.
שאלת הרחבה לנושא אותו חקרו תלמידי עידנים היתה – "מי את מודיעין"? כל שכבה בחרה תת-נושא וחשבה על פרויקט משמעותי עליו עבדו התלמידים. בין הנושאים: גיאוגרפיה של העיר, מפגעים סביבתיים, שמות רחובות, מקומות אהובים, תרבות הפנאי בעיר ועוד.
במשך השבוע כל תלמידי בית הספר למדו באופן שונה והשתמשו בכלים הטכנולוגיים רבים ובהם מחשבים, אייפדים ואייפונים, לצרכי החקר. המערכת כולה הותאמה לצרכי לימוד והכנת הפרויקטים, לסיורים ולמפגשים עם המומחים.
לצורך ביצוע החקר נפגשו התלמידים עם מנהל אגף שפ"ע, חיים בלאיש, בנושא מפגעים בטיחותיים בעיר, עם המשנה למנכ"ל העירייה, מיכל ענבר פרפרי, בנושא תכנון שכונת הפרחים, עם האחראית על תרבות הדיור ויו"ר ועד עובדים, זיוה אסא, הם נפגשו בנושא מודיעין מאז ועד היום. עם מהנדס העירייה, צחי כץ, הם שוחחו על תכנון והקמת העיר ועם מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט עסקו תלמידי עידנים בנושא תרבות הפנאי בעיר.
שיאו של שבוע החקר נערך ביום שישי האחרון בתערוכה בית ספרית בה הוצגו עבודות התלמידים בפני ראש העיר, חיים ביבס, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן אורבוך וקהילת בית הספר. התערוכה השתרעה לכל אורך בית הספר, כאשר בכל מבואה התרכזה שכבה שהציגה את הפרויקט אותו הכינו התלמידים. ביבס שעבר בכל המצגות הביע את הערכתו ושמע מאורבוך-שוכן כי הפרויקט שקיים כיום גם בעוד מספר בתי ספר בעיר ובעתיד להפעיל את התכנית בכלל בתי הספר בעיר.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''