בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
השבוע נפתח הרישום ל"בית הספר של החופש הגדול" במהלכו יופעלו מסגרות החינוך בעיר לתלמידים בוגרי כיתות א' ו-ב' בשלושת השבועות הראשונים של חופשת הקיץ: 1-21.7.15.
בתי הספר של החופש הגדול יפעלו בימים א'-ה' בין השעות 8:00 – 13:00 כאשר ניתן להירשם למסגרת המשך בצהרים.
התשלום עבור התוכנית נקבע למעמד הסוציו-אקונומי של הרשות כאשר במודיעין מכבים רעות עלות התכנית היא 450 שקלים לתלמיד .
הרישום ל"בתי הספר של החופש הגדול" מתבצע במחלקת הגבייה טל' 08-9726039
בימים א'- ה' בין השעות 13:00- 08:30
בימים א', ב', ד' – גם בשעות אחר הצהרים 14:00 – 18:00
יום ו' בין השעות 08:00 – 12:00
הרשמה למסגרת המשך בצהרים - לחצו על הקישור לעמותת סחלבים
כידוע, זו השנה השנייה בה פועלת תוכנית "בית הספר של החופש הגדול". בשנה שעברה השתתפו בתכנית כ-80% מכלל תלמידי שכבות א' ו-ב'. על פי התכנון, "בתי הספר של החופש הגדול" יפעלו בכל בית ספר בעיר אליו יירשמו לפחות שישים תלמידים.
את פני התלמידים יקבלו צוותי ההוראה של בית הספר ומדריכים/סטודנטים/פרחי הוראה שיגויסו במיוחד לתוכנית וזאת על מנת לשמור על הרצף החינוכי. ניהול כל מסגרת בית ספרית תתבצע על ידי בעל תפקיד מרכזי מצוות בית הספר.
הנושא המרכז השנה יהיה "חיים בצוותא". במהלך הפעלת התוכנית יעסקו הלומדים בתכנים ערכיים, איכותיים ומבוקרים ויתנסו בטיפוח כישרונות ויכולות בתחומי ההעשרה. התוכנית משלבת בין מערך ההתפתחות והצמיחה של התלמידים לבין פעילות חווייתית והתנסותית בבחינת למידה משמעותית והנאה. כמו כן תתקיים פעילות משותפת לילדים ונוער בסימן "מעורבות חברתית בקהילה".
נכון לבוקר יום רביעי השבוע נרשמו לבית הספר של החופש הגדול כ-1200 תלמידים המהווים כ-30% מכלל התלמידים בשכבות אלה.
לנוחיות ההורים והנאת הילדים תתאפשר מסגרת המשך בצהרים על ידי הגופים המפעילים צהרונים בבתי הספר במהלך שנת הלימודים. מסגרת הצהרים תתקיים מהשעה 13:00 ועד השעה 16:00 ("צהרון המשך"), כולל ארוחת צהרים בעלות של 675 שקלים (כמו בשנה שעברה).
ראש העיר חיים ביבס: "לפני שנה זכה בית ספר של החופש הגדול להצלחה רבה. מיזם זה הוא פרויקט חברתי אותו מפעיל משרד החינוך בשיתוף עם מרכז השלטון המקומי ואנו פועלים במרץ כדי להבטיח כי כל ילדי העיר הלומדים בכיתות א' ו-ב' יוכלו ליהנות ממסגרת חינוכית ומגוונת בחופש הגדול. אני מזמין את התלמידים וההורים לקחת חלק בבית הספר של החופש הגדול וליהנות גם בקיץ ממערכת החינוך האיכותית שלנו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''