בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום רביעי האחרון התקיים טקס הענקת פרס החינוך הארצי למוסדות החינוך המצטיינים בישראל לשנת תשע"ה. הטקס התקיים במכון יד יצחק בן צבי בירושלים במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"לית המשרד מיכל כהן. בטקס קיבלו את הפרס המכובד 14 מוסדות חינוך מכל רחבי הערץ ובהם בתי הספר "יחד" על יסודי ו"גוונים" ממודיעין מכבים רעות.
כזכור, בחודש מרץ עדכנה ועדת פרס החינוך הארצית כי שני בתי ספר ממודיעין מכבים רעות, "יחד" על יסודי ו"גוונים" זכו בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך. פרס זה הוא הפרס היוקרתי ביותר הניתן על ידי משרד החינוך.
במהלך הטקס צוינו הקריטריונים המלאים בזכותם זכו בתי הספר בהוקרה המיוחדת. בית ספר "יחד" על יסודי זכה בפרס על "חתירה מתמדת לשילוב בין אוכלוסיות התלמידים לגןוניהן תוך קיום שיח מכבד, מוקיר ומאפשר, ותוך פיתוח מסגרות הנותנות מענה למגוון צורכי התלמידים. על עידוד התלמידים לקבלת אחריות, במטרה לטפח בוגר אחראי המוביל את רעיון השילוב בחברה הישראלית. על קיומן של תכניות בחירה המאפשרות לכל תלמיד להביע את קולו הייחודי ולקיים את מסורתו בכבוד וכן על שילובם של תלמידי החינוך המיוחד במגוון תכניות בית ספריות".
בית ספר "גוונים" זכה בפרס על "השאיפה המתמדת והבלתי מתפשרת למצות את יכולותיהם של התלמידים במסגרת מכילה ותומכת, תוך הקניית מיומנויות חברתיות נדרשות לקראת השתלבות בחיי הקהילה כבוגרים עצמאים וערכיים. על שילוב התלמידים הלכה למעשה במעגלי החברה והכרה כי כל תלמיד יכול להגיע להישגים מרשימים למרות הקשיים, על מתן טיפול ייחודי ופרטני לכל תלמיד בהיבט הלימודי ובהיבט הרגשי במגוון מסגרות הנותנות מענה לתלמיד על פי צרכיו הייחודיים ועל מגוון תכניות המביאות לידי ביטוי את כישרונות התלמידים".
בטקס נכחו גם חברת המועצה מחזיקת תיק החינוך, עו"ד הילה בן אליעזר, חבר המועצה, מויש לוי (שהוא היה ממקימי בית הספר יח"ד), ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, סגניותיה, מירי חוגרי וגליה דקל, מנהלת מחלקת חינוך על יסודי, דלילה אשכנזי ומנהלת המחלקה לצרכים מיוחדים, דורית קוטלר.
במהלך הטקס עלו מנהל בית ספר "יחד" על יסודי, שגיב אלבז ומנהלת בית ספר "גוונים", ליאורה ולר נרגשים לבמה וקיבלו את הפרס אשר מספק גאווה גדולה לבית הספר, למערכת החינוך, ולעיר כולה.
ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך: "אנו גאים בבתי הספר, המנהלים והצוותים החינוכיים שזכו בפרס. הפרס הינו תעודה המעידה על הצטיינות בעשייה החינוכית המתמדת והמקצועית תוך התייחסות אישית לכל תלמיד ותלמידה, לצמיחתם האישית יחד עם בניית חברת מופת במדינת ישראל. מינהל החינוך ועיריית מודיעין מכבים רעות ימשיכו לתמוך בבתי הספר, לעודד, לסייע ולהוביל את מערכת החינוך להמשך צמיחה יחד עם הצוותים החינוכיים הפועלים בשטח ועוסקים במלאכת הקודש של החינוך יומיום שעה שעה."
מנהל בית ספר "יחד" על יסודי, שגיב אלבז: "שמחנו לקבל הכרה בפרס חינוך, בטקס מרגש על עבודה ארוכת שנים ועל רעיון וחזון שכל הזמן מגיע לידי ביטוי ומתחדד מתוך הבשורה שמציגה יחד בחברה הישראלית, של שילוב אמיתי בין אוכלוסיות שונות ובהליכה משותפת של אחדות וחיבור קצוות. תודה לעוסקים במלאכת הקודש למינהל החינוך, לעיריית מודיעין מכבים רעות למפקחים במשרד החינוך ולקהילת בית הספר, אתם חלק בלתי נפרד מהפרס החשוב הזה."
מנהלת בית ספר "גוונים", ליאורה ולר: "הטקס היווה עבורנו נקודת שיא בעבודתנו ובהכרה בה. צוות גוונים עושה עבודה יומיומית מאומצת, מאתגרת ומשמעותית ואנו שמחים מאוד על ההחלטה להוקיר את עבודתנו ולהעניק לנו את הפרס המכובד. זה המקום להודות לראש העיר, חיים ביבס ולמנהל המחוז על התמיכה בנו בכל תחומי עשייתנו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''