בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ראש העיר, חיים ביבס, המשמש גם כיו"ר מרכז השלטון המקומי עדכן השבוע יחד עם שר האוצר, משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט על כך שהושג פתרון למצוקת הרשויות במימון רפורמת הסייעת השנייה. ביבס עדכן כי משרדי החינוך והאוצר נרתמו לסוגיה ומנעו את הגדלת תשלומי ההורים והעלאת ארנונה כי יוקצה תקציב ייעודי נוסף עבור מימון סייעת שנייה בגני הילדים. כך, בעזרת התקצוב הנוסף יוכלו הרשויות המקומיות ליישם את הרפורמה הממשלתית באופן מעשי ולשפר את מצב הילדים בגנים.
על פי הסיכום בין מרכז השלטון המקומי, משרד האוצר ומשרד החינוך נמצא המימון המשלים ליישום המלא של הוספת סייעת שנייה בגנים על פיו, רשויות חלשות, בדירוג סוציו-אקונומי 1-5, יזכו למימון ממשלתי מלא ואילו רשויות מאוזנות בדירוג סוציו אקונומי 6-10 ימומנו ב- 80%.
המשמעות עבור העיר, מודיעין מכבים רעות היא שהעירייה תממן את עלות 20% משכרן של הסייעות הנוספות. בעירייה ציינו כי הרפורמה מתייחסת לגנים הקדם חובה בעיר (גילאי 4-3) כאשר על פי ההערכות מינהל החינוך כ-50 גנים מתוך 80 גנים אלה הם גנים בהם יש יותר מ-30 ילדים, מספר המהווה את קריטריון הסף להוספת סייעת שנייה. במקביל העירייה כבר החלה בתהליך לקליטת סייעות נוספות.
כזכור, במתווה הקודם, הוקצו כ- 400 מיליון שקלים בלבד, סכום שהותיר את הרשויות ללא מימון מלא והציב את הרשויות המקומיות בקשיים כלכליים ליישום הרפורמה. מרבית הרשויות המקומיות בישראל מצויות בגירעון וחלקן המועט מאוזן תקציבית. כל חריגה מתקציבי הרשויות משמעה מציאת מקור מימון נוסף. בשל כך, התריעו הרשויות על התנגדותם להעלאת ארנונה או תשלומי הורים לטובת מימון הרפורמה וכאמור, פנייתן התקבלה.
חיים ביבס יו״ר מרכז שלטון מקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "התגייסותו המידית של שר האוצר משה כחלון לפתרון הבעיה, מתוך נכונות מלאה והבנה של מצוקת ההורים מחד והמגבלות התקציביות של הרשויות המקומיות מאידך, הביאה למציאת התקצוב הנדרש. יחד עם שר החינוך נפתלי בנט הושגו ההבנות הנדרשות להובלת הרפורמה . מרכז השלטון המקומי סבור כי רק על ידי שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה ניתן לבצע רפורמות ממשלתיות ולשפר את איכות חייהם של כלל תושבי מדינת ישראל."
משה כחלון, שר האוצר: "השקעה בחינוך לגיל הרך היא מאבני היסוד לצמצום הפערים החברתיים - גם מבחינה חברתית וערכית, וגם מבחינה כלכלית. מחובתנו להעניק לילדנו הזדמנות שווה. מדובר בצעד שמעיד על סדר עדיפויות חדש של הממשלה ומחזק את הרשויות החלשות יותר."
נפתלי בנט, שר החינוך: הגיל הרך נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, זהו הגיל המעצב ונמשיך להשקיע בו. ב-1 לספטמבר, כפי שהתחייבנו, תצא רפורמת הסייעת השנייה לדרך, ולכל ילד וילדה בגן יהיה יחס אישי יותר וסביבה עשירה יותר. אני מברך את השלטון המקומי ואת משרד האוצר על שיתוף הפעולה, ומודה להם שנרתמו למען מטרה חשובה זו. כל השותפים מבינים כי השקעה בגיל הרך היא המפתח ליצירת עתיד טוב לילדנו, ועתיד טוב למדינת ישראל."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''