בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
יותר מ-27,500 תלמידים הגיעו היום (שלישי) בשעה שמונה בבוקר ליום הלימודים הראשון של שנת הלימודים תשע"ו, ב- 40 בתי הספר בעיר ו-184 גני הילדים.
במוקד היום עמדו טקסי חנוכת שלושה מבני בתי הספר החדשים: התיכונים אמי"ת בנים ואמי"ת בנות בשכונת המגינים ותיכון עירוני ה' בשכונת אבני חן.
כמו בכל שנה, קיים ראש העיר, חיים ביבס, סיור במספר מוסדות חינוך בעיר. הסיור, בו השתתפו גם סגן ראש העיר, מיכאל חרל"פ, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך הילה בן אליעזר, חברי המועצה שחר מי-און והילה שי-וזאן, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אמציה דויטש, מנכ"ל העירייה, יורם כרמון, ראש מינהל החינוך בתיה שוכן ומנהלי אגפים נוספים, נפתח בבית ספר אמי"ת בנים, שנכנסו השנה למבנה הקבע שלהם בעמק זבולון. ביבס נפגש עם מנהל התיכון, הרב איתמר חייקין והתלמידים בתפילת שחרית ואיחל להם שנת לימודים מוצלחת והשתתף עימם בטקס קביעת מזוזה בכיתה.
משם עבר ביבס לבית הספר אמי"ת בנות, שאף הן עברו למבנה החדש השנה. ביבס שוחח מנהלת התיכון, אסתר הנדלר ועם התלמידות ובירך אותן לפתיחת שנת הלימודים: "מערכת החינוך במודיעין מכבים רעות היא מהטובות ביותר בישראל", אמר ביבס, "הדבר נובע מאיכות המורים הגבוהה, העזרה והתמיכה של ההורים בבית וכמובן בזכות התלמידים של העיר, המובילים בתחומים רבים כגון הישגים לימודיים, התנדבות לטובת הזולת ובגיוס לצבא או לשירות הלאומי. אנחנו נמשיך לעשות ככל הניתן כדי להוסיף ולקדם את המערכת החינוך." בתום הברכות נערך טקס קביעת מזוזה למבנה החדש יחד עם הרב יעקב צ'קוטאי.
משם המשיך ביבס לבית ספר עירוני ה' שם יחד עם התלמידים ומנהלת בית הספר, ליאת אפלבוים גזר את הסרט למבנה החדש. אפלבוים הציגה בפני ביבס את המבנה החדש ואת התכנון המיוחד שהושקע בעיצוב בית הספר.
מאחר ובית הספר משלב בתוכנית הלימוד פדגוגיה חדשנית ועושה שימוש בלמידה מבוססת פרויקטים (PBL), הוחלט לתמוך בסוג הלמידה גם בעיצוב בית הספר: כיתות בית הספר והשולחנות עוצבו בצורה כזו שמאפשרת למידה בקבוצות. בנוסף, במסדרונות בית הספר הוצבו פינות למידה ייחודיות בצורות ובגבהים שונים בהם יכולים התלמידים לשבת בקבוצות, ללמוד ולחקור יחד. בבית הספר נבנו כיתות מעבדה חדשניות המזמינות את התלמידים ללמוד מקרוב גם את תחומי המדעים. לב ליבו של בית הספר הוא חדר "מרכז עתיד" בו מתקיימים שיעורים העוסקים בניתוח אזורי החוזק ואזורי הצמיחה של התלמידים.
בהמשך הסיור ביקר ביבס גם בגני הטרום חובה כלנית וכרכום שם, נפגש עם ילדי הגנים, הגננות והסייעות שחזרו מחופשת הקיץ. ביבס שוחח עם הצוות וביקש לשמוע על ההיערכות השנה בצל המעבר מסייעת אחת בגן לשתיים. ביבס גם ישב עם הילדים שוחח עימם ואיחל גם להם שנה מהנה ומוצלחת.
כמו בכל שנה, גם השנה נערך הטקס המסורתי של חלוקת בקבוקי המים לתלמידי כיתות א' על ידי ראש העיר יחד עם ממלאת מקום מנכ"ל תאגיד המים "מי מודיעין", טל אוחנה. בשאר בתי הספר בעיר, חולקו הבקבוקים ע"י חברי צוות בית הספר. חלוקת הבקבוקים נועדה לעודד את הילדים לשתות מספיק מים במהלך יום הלימודים, לשמירה על בריאותם, ובאופן כללי לעודד שתיית מים- הבריאים יותר משתייה מתוקה.
ראש העיר חיים ביבס: "כל פתיחת שנת לימודים עבורי מרגשת יותר מקודמתה. גם השנה נדרשו לא מעט מאמצים של עובדי העירייה שעשו לילות כימים על מנת שלכל ילד וכל ילדה בעיר תחכה או יחכה מורה או גננת שתקבל אותם בזרועות פתוחות ומחבקות. אני רוצה לאחל לכולם, לילדי הגנים, התלמידים והמורים שנת לימודים פורייה ומוצלחת. אמנם פתיחת השנה הייתה חלקה, מסודרת ומוצלחת אך אנחנו לא נחים על השמרים וכבר היום אנחנו ממשיכים במלוא הכוח להוסיף ולשפר את מערכת החינוך בעיר בכל התחומים, בפיתוח הסביבתי של בתי הספר, בהקצאת מחשבים וטכנולוגיה נוספת לטובת התלמידים ושיפור ההישגים. שתהיה לנו שנה טובה."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''