בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
תשעה מוסדות חינוך בעיר קיבלו ביום שלישי האחרון תעודות הערכה מחוזיות על פעילותם החינוכית בשנת הלימודים תשע"ה. את תעודות הערכה קיבלו מוסדות החינוך בכנס מנהל המחוז שנערך בבניין מרכז כלל בירושלים במעמד מנהל מחוז ירושלים, מאיר שמעוני ונציגים ממשרד החינוך.
בכנס השתתפו מטעם העיר ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, סגניתה, מירי חוגרי, מנהלת החינוך העל יסודי, דלילה אשכנזי, מנהלת מחלקת קדם יסודי, אתי קשמה ומנהלי המוסדות הזוכים שעלו לבמה וקיבלו מידי שמעוני את תעודות ההערכה.
בין העולים אל הבמה היו הגננות והסיעות של הגנים ברקת וזית ומנהלות בתי הספר קשת ודרכי יהודה שזכו בתעודות הערכה על קידום הישגים. מנהלי בתי הספר כרמים, חטיבת ביניים יחד ובית הספר העל יסודי מו"ר, שקיבלו תעודות הערכה על קידום חינוך חברתי ערכי. בתעודות הערכה על קיום אקלים מיטבי זכו בית הספר נתיב זבולון ובית הספר העל יסודי עירוני א' שגם מנהלי בתי הספר הללו זכו לעלות על הבמה ולקבל את תעודת ההערכה.
בתמונה מימין לשמאל: בתיה שוכן אורבוך, מירי חוגרי, דביר שלומי, דלילה אשכנזי ורות לסרי
כזכור, מערכת החינוך העירונית זכתה בפרסי חינוך רבים בשנת הלימודים תשע"ה ובראשם פרס החינוך הארצי, הפרס היוקרתי ביותר שמעניק משרד החינוך, בו זכו בשנה"ל תשע"ה, שני בתי ספר מהעיר: 'יחד' על יסודי ו'גוונים'.
לאחרונה התבשרו במינהל החינוך כי בית הספר העל יסודי מכבים רעות העפיל לשלב הארצי בפרס החינוך הארצי לבתי ספר על יסודיים מצטיינים לשנת הלימודים תשע"ו. זאת לאחר שהוועדה המחוזית ביקרה בבית הספר, התרשמה מהעשייה החינוכית ונתנה את המלצתה.
בנוסף, השבוע זכו בתי הספר "היובל", "רמון", "אסיף", "אבני חן", "אלונים", "כרמים" ו"עידנים" במענק כספי על סך 4,000 שקלים לטובת מימון יוזמות חברתיות-ערכיות של תלמידי בתי הספר. המענק ניתן לבתי הספר בזכות העובדה שקידמו את תחום המעורבות החברתית באמצעות יישום תכנית "שגרירי מפתח הל"ב" של משרד החינוך ברמת הצטיינות.
חברת המועצה מחזיקת תיק החינוך, הילה בן אליעזר: "שמחנו להתבשר כי בתי ספר וגני ילדים בעיר קיבלו השנה את פרסי מנהל המחוז על הישגים יוצאי דופן בתחומים שונים. הצלחת מוסדות החינוך בעיר הן בחינוך הממלכתי, הן בחינוך הממלכתי דתי והן בגני הילדים ובבתי הספר היא תוצר של חשיבה יצירתית, התמדה ואמונה בדרך. כמנהל חינוך אנחנו מתווים למוסדות החינוך את הדרך למצוינות, להובלה ולחינוך ערכי של הילדים כבני אדם. כל אלה משתקפים בפרסים שגורפים מוסדות החינוך בעיר, אשר נותנים את אותותיהם בהצמחת בוגרים ערכיים ומצוינים. יישר כח לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד לצוות החינוכי שעושה לילות כימים בעבודה חינוכית חשובה זו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''