בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
מתנדבי מועדון 'ליונס מודיעין' בשיתוף מינהל החינוך בעירייה עורכים בימים אלו בדיקות עיניים ללא תשלום לאיתור "עין עצלה" בקרב ילדי גני החובה בעיר. עד כה נבדקו 1,240 ילדים ב-59 בגני הילדים בעיר.
תופעת "עין עצלה" הינה לקות ראיה שבה לא נוצרת על רשתית העין תמונה חדה עקב סיבות שונות. וכתוצאה מכך האותות שמגיעים למוח אינם תקינים. כ-5% מהאוכלוסייה סובלים מתופעה זו והיא הסיבה השכיחה ביותר ללקות ראייה. "עין עצלה" ניתנת לטיפול יעיל עד גיל 7 אם הליקוי מתגלה בזמן. חוסר טיפול בליקוי עלול להסתיים באיבוד כושר הראיה, סיכון נוסף - ראייה לקויה מעכבת את התפתחות הילד ומקשה על תהליכי הלמידה שלו. הילדים לומדים "להסתדר" ולתפקד עם "עין עצלה" ומכאן נובע הקושי באבחונה.
מועדון 'ליונס מודיעין', כמועדונים רבים אחרים בישראל וברחבי העולם, נרתם אף הוא למלחמה בלקויות ראיה ובסיועם של ראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס וראש המועצה האזורית חבל מודיעין, שמעון סוסן נרכש מכשיר חדיש הניתן לתפעול מבלי לבוא במגע עם הילד.
מכשיר זה הוא למעשה מצלמה ייחודית ומערכת דיגיטלית ממוחשבת היודעת לזהות חשש לקיום תופעת "עין עצלה" ומפיקה את תוצאות האבחון בתוך דקות ספורות.
מועדון ה"ליונס" המקומי, שזכה לאחרונה תעודת הוקרה על פעילותו הרבה לטובת העיר מודיעין מכבים רעות לשנת 2015, מונה כ-40 חברים שעוסקים במהלך השנה בפעילות התנדבותית לטובת הקהילה בעיר וביישובי חבל מודיעין. הפעילות כוללת טיפול בניצולי שואה, משפחות חולי סרטן, חיילים, משפחות פרטניות עם צרכים מיוחדים, עיוורים וכבדי ראיה, בני נוער ועוד.
כחלק מהשירותים שנותנים מתנדבי ליונס לקהילה ובמסגרת מחויבות ארגון ה'ליונס העולמי' למלחמה בעיוורון, מגיעים מתנדבי ליונס שהוסמכו על ידי המנהל הרפואי המומחה של הפרויקט, מצוידים במכשיר בדיקה שאושר על ידי משרד הבריאות, ל-84 גני החובה בעיר ובודקים ממרחק של מטר אחד את הילדים בגן.
המכשיר למעשה מצלם את עיניי הילד ובעזרת תוכנת מחשב מנתחים את התמונה שהתקבלה. מדובר בהליך פשוט, מהיר ואינו פולשני שבסופו מופק דו"ח תוצאות אבחון אשר יימסר להורי הנבדקים באמצעות הגננת. ב'ליונס מודיעין' ציינו השבוע כי במקרה שהדו"ח יצביע על חשש לליקויי ראייה, מומלץ להורים לפנות עם הילד לבדיקה מקיפה וטיפול אצל רופא עיניים לילדים.
ביום שני שעבר בעת ביצוע בדיקות לאיתור עין עצלה בגן 'אגם' שבשכונת מוריה הגיע ראש העיר, חיים ביבס, יחד עם סגן ראש העיר, מיכאל חרל"פ, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן אורבוך ומנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי, אתי קשמה, על מנת להתרשם מהפעילות המבורכת של מועדון לינוס המקומי. ביבס קיבל הסבר מקיף על תהליך הבדיקה ובירך את המתנדבים על היוזמה ועל שיתוף הפעולה המוצלח עם מינהל החינוך.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''