בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
קבוצת CODO , המורכבת מתלמידים מבתי ספר בעיר, זכתה במקום השלישי בכנס השנתי הארצי של "נס טכנולוגיות", שנערך במסגרת תוכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית וניהול ידע. בכנס שהתקיים באוניברסיטת בר אילן, השתתפו 39 קבוצות מ-16 רשויות מרחבי הארץ כאשר חמש קבוצות מהן הגיעו ממודיעין מכבים רעות
תוכנית זו הינה שיתוף פעולה ייחודי, חינוכי-לאומי, בין חברת "נס ישראל", רשויות מקומיות, בתי ספר, אגף התקשוב בצה"ל וגופי אקדמיה. התוכנית מתקיימת החל משנת 2006 ומטרתה להעצים את דור מובילי הפיתוח והמחקר בעולם ההיי-טק הבא של ישראל.
התוכנית הינה הסמכה בת שנתיים הכוללת מפגשים שבועיים ו-350 שעות לימוד, במסגרתה נחשפים התלמידים לעולמות תוכן רבים, כגון: מדעי המח, חקר החלל, מנהיגות אפקטיבית ושיטות מחקר מתקדמות. במקביל, מפתחים התלמידים את יכולות עבודת הצוות, את מיומנויות הכתיבה האקדמית, את היצירתיות ועוד. בסיום התכנית מקבלים התלמידים תעודה מטעם חברת נס, ובהמשך משתבצים רבים מהם ביחידות מובחרות באגף התקשוב של צה"ל.
בכנס, ניתן לקבוצות המובילות דוכן ובו הציגו בני הנוער את הפרויקט שבו עסקו, ואת חוברת המחקר שהכינו, בפני מאות משתתפי הכנס: הורים, אנשי נס טכנולוגיה, ראשי ערים, צוותי חינוך ונציגי צה"ל.
בטקס, שחתם את האירוע, הוכרזו זוכי המקומות הראשונים של שנה זו. הקבוצה שזכתה במקום השלישי, הייתה הקבוצה CODOמהעיר, שעסקה במנת יתר תרופתית, טכנולוגיית מובייל והנדסת תוכנה. ארבעת חברי הקבוצה רועי ויינברג (תיכון מו"ר), אמיר צור (תיכון מו"ר), מתן גבע (תיכון יחד) ואנה פינצ'וק (תיכון עירוני ג') זכו בטאבלטים.
בנוסף, התלמיד חנוך לוין, מתיכון אמי"ת בנים, זכה באות הצטיינות אישית על חלקו בפיתוח ובהובלת קבוצתו. מלבד חנוך זכו עוד שבעה משתתפים בלבד באות ההצטיינות האישית.
את העיר ייצגו בכנס ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, וסגניתה, מירי חוגרי, שמובילה את תחום המצוינות בעיר.
ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך: "אנו גאים שיש בידינו הזכות לאפשר לתלמידים במערכת החינוך העירונית ללמוד, להתפתח ולפרוץ דרך לקידום יעדים לאומיים בתחומי המדע והטכנולוגיה. התוכנית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית וניהול ידע, שפועלת בעיר שנים רבות, מאפשרת לתלמידים רבים לעסוק בתחומים אלו ולבנות את עתידם. אנו מוקירים ומעריכים את תלמידינו ונמשיך להשקיע במטרה לקדם אותם ואת מערכת החינוך העירונית."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''