בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
במינהל החינוך של עיריית מודיעין מכבים רעות נשלמת בימים אלה ההיערכות לקראת תחילת שנת הלימודים תשע"ז. והחל מיום חמישי 16.6.16 בשעה 16:00 ועד לתאריך 26.6.16 יכולים ההורים לקבל את תוצאות רישום הילדים לגנים ולבתי הספר.
לחצו כאן לתשובות לשיבוץ תלמידים
ערעור על השיבוץ ניתן להגיש באמצעות האתר בלבד בין התאריכים 16.6.16 ועד לתאריך 26.6.16 בשעה 10:00. לאחר תאריך זה לא ניתן יהיה לערער.
תשובות לערעורים, כמו גם תשובות לנרשמים ברישום המאוחר, יתפרסמו בתאריך 11.7.16 החל מהשעה 16:00 כאן באתר העירייה.
הודעות שיבוץ למסגרות החינוך המיוחד תפורסמנה בתאריך 15.7.16 כאן באתר העירייה.
במידה וגם לאחר הערעור בקשתכם לא התקבלה, עומדת בפניכם הזכות להגיש ערר למנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך.
כמדי שנה, במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת לימודים נוספת מתקבלות החלטות על מצבת הכיתות והגנים במוסדות החינוך בעיר. ההחלטות מתקבלות בהתבסס על נתוני הרישום על פי השכונות השונות בעיר ועל פי תקני משרד החינוך.
כידוע, הרישום לגנים ובתי הספר בעיר נעשה על פי אזורי רישום, כאשר הקריטריון המוביל הוא קריטריון של המשך הרצף החינוכי (גני הילדים מזינים את בתי הספר היסודיים שמזינים את בתי הספר העל יסודיים), ולאחריו קריטריונים של מיקום גיאוגרפי ואחים ממשיכים.
בהקשר זה, הנתונים הדמוגראפיים הם המרכיב המשמעותי ביותר המשפיע על היערכות זו מדי שנה בשנה.
באופן כללי ניתן לראות מתוך הנתונים כי נוצר מצב בו יש בעיר שכונות בהן האוכלוסייה מתבגרת ויש בה צפי לפחות גני ילדים וכיתות א'. לעומתן בשכונות החדשות, שעל פי רוב הן מאוכלסות במשפחות צעירות, יש רישום גבוה יותר לגני ילדים ולכיתות א'.
ההחלטה על הפעלת גני ילדים מתקבלת על פי נתוני הרישום בפועל לשנת הלימודים וכאמור בהתאמה לתקנים של משרד החינוך, כאשר על פי המדיניות העירונית הרישום לגני הילדים לגילאי 3-4 מתבצע על פי שכונות.
בשיקולי הסגירה, העירייה משתדלת לסגור גן בו השנתון סיים את לימודיו. לעיתים רחוקות נוצר מצב בו העירייה נאלצת לסגור גן שבו יש מספר ילדים שאמורים לעלות לשנה נוספת באותו גן שנסגר. במקרים כאלו מינהל החינוך מתקשר לכל משפחה באופן אישי, מיידע את ההורים במהלך ומאפשר להורים לבחור את הגן המועדף לילדיהם.
כמו כן נתוני מינהל החינוך מראים כי בבתי הספר הייחודיים דוגמת בית הספר "אריאל" ובית הספר "יחד", ישנו רישום הגבוה ממספר המקומות הפנוי. במקרים אלה, מאחר ומדובר בבתי ספר על אזוריים הוקמה ועדה בהשתתפות נציגי מינהל החינוך ומנהלי בתי הספר שנפגשו לקביעת השיבוץ לבית הספר. תלמידים שלא יתקבלו לבתי הספר הייחודיים ישובצו לבתי הספר על פי אזור מגוריהם.
לחצו כאן לרשימת גני הילדים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''