בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בשבוע שעבר הגיעו למודיעין מכבים רעות נציגים מעיריית תל אביב, בכדי ללמוד על התוכנית העירונית הייחודית "פסיעות". בין האורחים היו סגנית ראש עיריית תל אביב, מהרטה ברוך-רון, אשר אחראית על תחום הרווחה, הקהילה והשירותים החברתיים, ונציגים בכירים ממספר אגפים בעירייה, אשר עוסקים בתחום הגיל הרך.
תוכנית "פסיעות", אותה מפעילה עמותת "סחלבים" בשיתוף עם מינהל החינוך העירוני והשירות הפסיכולוגי, הינה תוכנית ייחודית ברמה הארצית. מטרת התוכנית היא לחזק את הקשר בין מערכת החינוך העירונית לבין הגנים והמשפחתונים הפרטיים, על ידי בדיקת קריטריונים להפעלת מסגרות לגיל הרך ואיכות טיפול בילדים והענקת "תו תקן" למסגרות בתוכנית, כך שהורי וילדי העיר יקבלו את התנאים הטובים ביותר.
במסגרת התוכנית מקבלים צוותי המשפחתונים והגנים הפרטיים הדרכה וליווי שוטפים וקבועים על ידי רכזת התוכנית ופסיכולוגית התוכנית. התוכנית מסיימת בימים אלה את שנתה השישית, וכיום חברות בה 45 מסגרות פרטיות וכ-1000 ילדים מתחנכים בהן.
במפגש נכחו סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, מנהלת מחלקת הגיל הרך ב"סחלבים", ענבל זרקון, סגנית ראש מינהל החינוך, מירי חוגרי ורכזת תוכנית פסיעות איילה זליקוביץ. אלה ענו לאורחים על שאלותיהם הנוגעות לתוכנית, לתהליך הטמעתה בעיר ולשיתוף הפעולה מצד הגנים. נציגי עיריית תל אביב הגיעו למודיעין מכבים רעות ללמוד על תוכנית "פסיעות", לאחר ששמעו עליה במסגרת תהליך של "צוות חדשנות".
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "תוכנית "פסיעות" נוצרה לפני כ-6 שנים, על מנת לסייע ככל הניתן במענה החינוכי הניתן לילדים בגיל הרך, החל מגיל לידה. תחום זה, שלרוב לא מטופל כלל על ידי הרשויות, הינו כה משמעותי, במיוחד בעיר צעירה כמו מודיעין מכבים רעות. התוכנית הייחודית שהקמנו מהווה מוקד התעניינות לרשויות רבות, ובכלל זה לעיריית תל אביב שהגיעו לביקור על מנת ללמוד אודות התוכנית. נמשיך לפתח תכניות ייחודיות על מנת לשפר את מערכת החינוך העירונית, בכל הגילאים."
לחצו כאן למידע על התוכנית ורשימת המסגרות החינוכיות הפועלות במסגרת פסיעות
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''