בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
זה כבר הפך לעניין שבשגרה כאשר בית ספר ממודיעין מכבים רעות זוכה בפרס החינוך הארצי. ביום שלישי השבוע בטקס במעמד שר החינוך נפתלי בנט הוענק לבית הספר העל יסודי מכבים רעות – מו"ר הפרס היוקרתי ביותר של משרד החינוך.
בטקס השתתפו סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך מויש לוי, ראש מינהל החינוך בתיה שוכן, סגניתה מירי חוגרי, מנהלת מחלקת החינוך העל יסודי דלילה אשכנזי וצוות ההוראה של בית הספר.
בין נימוקי הפרס נכתב על בית הספר כי ״מנהיגות תלמידים היא מנהיגות פעילה המקדמת חינוך לערכים דמוקרטיים, סובלנות וכבוד הדדי וכן מנהיגות מורים המעוגנת בהוראת עמיתים כתרבות ארגונית״
ההחלטה על זכיית בי"ס העל יסודי מו"ר, בית הספר הוותיק ביותר במודיעין מכבים רעות, בפרס התקבלה לאחר מספר חודשים בהם נבחן בית הספר במספר אופנים ובהם ביקור של ועדת הפרס בבית הספר. במהלך הביקור למדו חברי הוועדה על הפרויקטים והעשייה החינוכית המגוונת הנעשית בבית הספר.
לפרס החינוך קריטריונים ברורים על פיהם מוענק פרס החינוך לבית ספר. בין השאר על בית הספר לפעול באופנים מגוונים לקידום תהליכי הוראה-למידה והערכה ולפיתוח סביבת למידה אשר יובילו ללמידה משמעותית, להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. הוא צריך לתת מענה לצרכים שונים של תלמידים, ולפעול להכלה, ולקדם ולטפח תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים וכן למניעת נשירה.
דגש נוסף הניתן בקריטריונים לזכייה בפרס הוא קיומו של אקלים בית ספרי המעודד אכפתיות וכבוד הדדי, לקיחת אחריות, מניעת התנהגויות עתירות סיכון, מעורבות בחיי בית הספר והקהילה, שמירה על איכות הסביבה, שמירה על זכויות האדם לשוויון, סובלנות ודו-קיום.
הוועדה התרשמה כי ערכים של למידה, הישגיות, חדשנות, יצירתיות ומצוינות היו למעשה אבני הדרך של הפדגוגיה הבית ספרית הנשזרת בתכנית הערכית, חברתית ייעוצית והינם בבסיס החזון הבית ספרי. כמו כן בחלק גדול מתחומי הדעת בית הספר מקדם עבודות חקר משמעותיות, החל מחקר של "אני ומשפחתי", דרך "חקר מדעי" ועד חקר של "תיעוד והנצחת ניצולי שואה" כחלק מלימודי ההיסטוריה והחינוך החברתי הערכי לקראת המסע לפולין. בין יתר התכניות והפעילויות שבית הספר הציג לוועדה של משרד החינוך היו הטמעת הלמידה המשמעותית מכיתה ז' ועד י"ב. תכניות ייחודיות המקדמות תהליכי הוראה למידה והערכה, תכניות רב תחומיות המשלבות מספר מקצועות דעת ויצירה של פדגוגיה אחרת ואירועים פדגוגים משמעותיים (אירועי שיא) המאפשרים שילוב של הערכה חלופית והבניית ידע.
כמו כן הוועדה התרשמה מההשתלמות המוסדית הנעשית למורי ביה"ס ומאפשרת מסגרת של למידה, ליווי והערכה במהלך השנה. בשנים האחרונות נבנתה השתלמות ייעודית המותאמת לצרכי בית הספר ויעדי המשרד, המהווה במה ללמידת עמיתים ושימור ידע אירגוני.
בבית הספר תשע כיתות חינוך מיוחד והוא חרט על דגלו קבלת האחר ומקיים זאת בחיי היומיום ע"י שילוב תלמידים מאתגרים והובלתם לשתיים עשרה שנות לימוד ובגרות מלאה.
בית הספר הציג נוסף על כך נתונים מרשימים המעידים על אקלים חינוכי חיובי השורר בו ובתחושת המוגנות. וכן דוגל בשותפות ושקיפות ומתנהל עם הנהגת הורים פעילה ותומכת וכן תנועות נוער פעילות המשמעותיות בתוך בית הספר.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''