בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בשבוע שעבר צוין שבוע העליות, במסגרתו קיימו בתי הספר היסודיים פעילויות העוסקות במרכיביה השונים של העלייה. במסגרת יישום המלצותיה של ועדת ביטון הוחלט כי בכל שנה, בשבוע שבו קוראים את פרשת "לך לך", תעסוק מערכת החינוך בכל העליות אשר הגיעו ומגיעות לישראל.
בית ספר "נתיב זבולון", בניהולה של ד"ר ויויאן חפיף-דיגמי, בית ספר הקולט בשנים האחרונות עולים רבים מארצות כמו צרפת וארצות הברית, מחויב לאתגר הקליטה ומאמין כי קהילה שמכבדת את עצמה מחויבת להכיר את שורשיה, וכי ההיחשפות להיסטוריה האישית תורמת בקליטת עולים נוספים. בשל כך, ייחד בית הספר את שבוע הלימודים לנושא העלייה מהתפוצות השונות, תוך שיתוף כלל קהילת בית הספר.
התלמידים ובני משפחותיהם הכינו מוצגים הקשורים לעלייה לישראל וכן שיעורי האמנות הוקדשו גם הם לנושא. התוצאה הייתה יצירות יפות שאוגדו לתערוכה, שהציגה סיפורי עלייה מגוונים. כמו כן, לאורך השבוע עסקו השיעורים במקצועות השונים בנושאים הקשורים לעלייה, תוך שימוש באמצעי לימוד מגוונים כמו סיפורת, ספרי זיכרון, שירים ועוד.
התלמידים נחשפו לסיפורים אישיים רבים מפי מורים, כמו אביטל וחנה, וממבקרים אחרים כמו חיה מאירי, סבתו של אחד התלמידים שעלתה מצ'כיה, ציונה שרוני שעלתה מתימן, ושליח הסוכנות היהודית בעבר, אילן פרידמן, אשר היום הוא משמש כמנהל ב"סוכנות" במסלול שליחי תנועת נוער. במהלך השבוע קהילת בית הספר אף הוזמנה להרצאה מפי המנהלת, הרצאה שעסקה בנושא העלייה מקוצ'ין שבהודו בשנת 1954.
גם בית ספר "היובל" ציין את שבוע, אשר נפתח בסיפורי עלייה של אנשים מקהילת בית הספר, כך שתלמידי כל השכבות, מילדי הגן ועד לכיתות ו', זכו למפגשים ייחודיים עם הורים, סבים, סבתות ומורים, שהתנדבו לספר את סיפור עלייתם ארצה. בסיום מפגשים מרגשים אלה, הוענקה לכל אחד מן המרצים תעודת הוקרה. מנהלת בית הספר, רונית רביזדה, הביעה את תודתה למשפחות העולים בשם כל בית הספר, ואמרה כי: "אני מעריכה את המשפחות שבחרו לעלות לארץ למרות הקשיים, וזאת משום שהעלייה חיונית לקיומנו, ותרומתה לעם היושב בציון ולמדינת ישראל רבה מאין כמוה."
בנוסף, במהלך השבוע למדו התלמידים על נושא העליות בלמידה אינטגרטיבית, ששילבה את מקצועות הלימוד השונים, ובסיומה הפיקו התלמידים תוצרים שונים כמו מפות המתארות את העליות הכיתתית, תערוכת ציורים בעקבות שירי עלייה, עיצוב דמויות טיפוסיות של עולים מארצות שונות ועוד. בבית ספר "היובל" מאמינים כי שמפעל העלייה הוביל לבניית החברה הישראלית המגוונת ורבת התרבויות, והוא אחד מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל.
גם תלמידי בית ספר "שיבולים", בניהולה של מירב משולם, ציינו את שבוע העליות, ובמסגרתו הגיעו לכיתות עולים שסיפרו את סיפור עלייתם, בהם אמא אורית שעלייתה מרוסיה כללה קשיים וסבא אהרון שעלה מאיראן. התלמידים אף זכו לטעום קצת ממאכלי ארצות המוצא של העולים.
בבית הספר "שבטי ישראל" בו כשלושים אחוז מהתלמידים הינם עולים חדשים, עברו הוריהם של תלמידים עולים חדשים בכיתות וסיפרו את סיפורי עלייתם ארצה. השבוע נחתם בטקס חגיגי שבסיומו נערכה התמונה הקבוצתית של 500 תלמידי בית הספר בה החזיק כל תלמיד את דגל מדינת מוצאו.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''