בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
במסגרת פרויקט ייחודי שפועל בתיכון אורט עירוני ד', כותבים תלמידי כיתות י' ערכים באנציקלופדיה השיתופית הרב לשונית – "ויקיפדיה" על עיירות יהודיות בפולין, שהושמדו בתקופת השואה. במסגרת כתיבת הערכים נעשה תהליך חקר, בו לומדים התלמידים על עיירות בהן חיה בעבר קהילה יהודית מפוארת, שחותמה נשאר כמורשת לדורות הבאים.
בבית הספר הבינו כי "כולם" משתמשים ב"ויקיפדיה" באופן יומיומי, אך לא כולם יודעים כיצד עובד האתר מאחורי הקלעים. התהליך נעשה כחלק מתוכנית הלימודים בבית הספר, בתחומי הלשון וההיסטוריה. לתלמידים מתאפשרת למידה משמעותית מעט שונה, במסגרת הערכה חלופית, ומלבד התרומה לחברה שיש בכתיבת ערכים אלו, הם מפתחים את כישורי הכתיבה, איתור מקורות המידע, חקר, הבעה בכתב ולמידת עמיתים.
בתחילת התהליך התחלקו התלמידים לקבוצות, כאשר כל קבוצה בחרה עיירה אחרת מתוך רשימה שניתנה להם, של ערכים שטרם נכתבו באתר. בשיעורים קיבלו התלמידים הדרכה כיצד יש לכתוב ערך וכיצד הוא צריך להיות בנוי, מהפתיחה ועד לסיום. בהמשך השנה ייחשפו גם לסדנת עריכה, אותה יעבירו נציגים מטעם "ויקיפדיה". בשיעורים עובדים התלמידים רבות על הערכים, ובתום התהליך עתידים הערכים להתפרסם באתר.
מחנכת באורט עירוני ד' ומורה ללשון, אודליה כהן: "בקיץ האחרון עברתי השתלמות בנושא. אמנם היו לי חששות לפני תחילת התהליך, אך מרגע שהצגתי את הנושא בפני התלמידים, וראיתי את ההתלהבות בעיניהם, החששות התפוגגו. כחלק מהתהליך התלמידים חיפשו מקורות מידע מהימנים, מיזגו מידע ותוך כדי הכתיבה אף עסקו בנושאים לשוניים ותחביריים. אני גאה בתלמידיי ושמחה לקחת חלק בפרויקט חשוב שכזה, למען לא תשכח ההיסטוריה של העם היהודי."
מורה להיסטוריה באורט עירוני ד', גליה אדיב: "פרויקט כתיבת הערכים הינו כלי נוסף לשימור מידע היסטורי שבמרוצת הזמן הולך ונעלם. שימור המידע מסייע במניעת אבדן ההיסטוריה ושמירת מורשת העם, אשר בעבר הייתה עוברת מפה לאוזן, מסב לאב ומשם לבן ולנכד וחוזר חלילה. הקניית ידע ושמירה על ההיסטוריה הינה נדבך משמעותי בהווייתו של כל מורה, ואני גאה לקחת חלק בפרויקט זה ושמחה לראות שהתלמידים שנוטלים בפרויקט חלק מעמיקים את ידיעותיהם ונוצרים חלק ממורשת עמם. אני מאמינה כי חקר זה יחשוף את התלמידים לערכים המובילים של עמינו, ערכים המהווים נכסי צאן ברזל במורשתו המפוארת של עם ישראל."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''