בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
במסגרת פרויקט "אמץ אתר" נערכה לאחרונה, ביום חורף שמשי, פעילות מיוחדת בשני אתרי טבע עירוניים בעיר, בשיתוף עם קהילת מודיעין ב"חברה להגנת הטבע", בה אירחו בתי הספר המאמצים תלמידים מבתי ספר אחרים.
תלמידי "אבני חן", אשר מאמצים את גבעת הברפיליה, אירחו לפעילות את שכיניהם מבית הספר "אבני החושן", ותלמידי "היובל", אשר מאמצים את גבעת התיתורה, אירחו את תלמידי "נתיב זבולון". כזכור, במסגרת פרויקט "אמץ אתר", לו שותפים היחידה הסביבתית באגף שפ"ע ומינהל החינוך, מאמצים בתי הספר היסודיים בעיר אתרי טבע הסמוכים אליהם. בדרך זו נחשפים התלמידים למושגי סביבה ולמגוון הביולוגי ומקיימים שם פעילויות שונות. בפעילות זו, אשר קדמו לה שיעורי הכנה בכיתות על אתרי הטבע, הפעילו תלמידי בתי הספר המארחים תחנות הסבר ופעילות לשאר התלמידים בנושאים כמו הכרת החי והצומח ושמירה על הטבע.
אחד מבתי הספר המארחים היה, כאמור, "אבני חן". במהלך הביקור העבירו המארחים את הפעילות, כאשר את ההדרכות עצמן העבירו תלמידים החברים במועצות מדעים ומורשת, ותלמידי הפרויקט "מקיימים עולם טוב יותר". במסגרת פרויקט זה, בו לוקחים חלק תלמידי החינוך המיוחד, לומדים התלמידים על נושא הקיימות, והופכים לשגרירים לנושא בבית ספרם, תוך העצמתם האישית.
בפעילויות נכחו גם חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, ורד גל בחרי, מנהלת קהילת מודיעין בחברה להגנת הטבע, אביטל יוגב, מנהלות בתי הספר וצוותי מורים. במהלך היום חולקה לבתי הספר חוברת הטיולים באתרי הטבע בעיר שהוציאה "החברה להגנת הטבע", חוברות שמרכזות מידע על אתרי הטבע בעיר, על ערכי הטבע, החי והצומח שבו ועל ערכי הארכיאולוגיה והמורשת. בכדי שהמידע יהיה נגיש לציבור, החוברת מוצגת באופן אינטראקטיבי גם באתר אינטרנט מיוחד, אליו ניתן להיכנס גם באמצעות המכשירים הניידים החכמים, ובשבועות הקרובים תעלה גם באתר העירייה ובאפליקציה של העירייה.
כמו כן, בימים האחרונים נתלו באתרי שביל הטבע העירוני שלטים המציגים את שמות בתי הספר המאמצים. כך, כל אחד שמטייל באזור יוכל לדעת איזה בית ספר דואג לניקוי האתר וטיפוחו. זוהי חולייה נוספת המקשרת את תלמידי בתי הספר בעיר לאתרי הטבע הסובבים אותנו.
חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, ורד גל בחרי: "הפעילות המיוחדת שקיימנו הביאה לידי ביטוי שלוש מטרות חשובות: פעילות שטח באתרי הטבע העירוני, אירוח בית ספר נוסף ואימוץ המפה האינטראקטיבית של החברה להגנת הטבע. שמחתי מאוד לראות את התלמידים מפעילים תחנות ומשתתפים בפעילויות המעשירות והמהנות, ואני מודה לכל מי שעבד בכדי שיום פעילות זה יצליח."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''