בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
לפי נתוני בחינות המיצ"ב, שהוציא השבוע משרד החינוך ופרסם אתר Ynet, מודיעין מכבים רעות נמצאת בצמרת יישובי ישראל עם מדד הישגים משולב של 80, מדד גבוה יותר משנים עברו.
הנתונים שפורסמו נוגעים לבחינות המיצ"ב (מדדי היעילות והצמיחה) שנעשו ב-80 יישובים ברחבי הארץ בשנת 2016. מודיעין מכבים רעות ממוקמת במקום הרביעי בטבלה, כאשר לפניה נמצאות תל מונד עם מדד של 89, בנימינה-גבעת עדה עם מדד של 87 ורמת השרון עם מדד של 84.
יש לציין כי בשנה זו נבחנו בעיר 18 בתי ספר, מספר שגבוה יותר ממרבית היישובים בארץ בסדר גודל של כ-90 אלף תושבים.
בחינות המיצ"ב בנויות כך שהן כוללות מבחני הישגים, שמשקפים את התוצרים הקוגניטיביים של הלמידה, וכן סקרי אקלים בית ספרי וסביבה פדגוגית, שמשקפים את ההיבטים החברתיים-רגשיים-פדגוגיים.
מבחני ההישגים נועדו לבחון באיזו מידה עומדים תלמידי בתי הספר היסודי ותלמידי חטיבות הביניים ברמת הדרישות המצופה על פי תכנית הלימודים.
בכיתות ה' ו-ח' נעשו מבחנים בשפת אם, במתמטיקה ובאנגלית, ובכיתות ח' נעשו גם מבחנים במדע וטכנולוגיה. סקרי האקלים והסביבה הפדגוגית מועברים בקרב תלמידי כיתות ה'-י"א, מורים ומנהלים, ונועדו לספק תמונת מצב מפורטת המתארת היבטים שונים בחיי בית הספר.
בין היתר, הסקרים מתייחסים לצורה בה תופסים באי בית הספר נושאים כמו שביעות רצון, יחסים בין אישיים, תחושת מוגנות, משמעת והתנהגות.
נתונים אלה, שמציבים את מערכת החינוך העירונית בראש טבלת החינוך בישראל, מתפרסמים זמן קצר לאחר זכיית העיר, בחודש אפריל האחרון, בפרס חינוך יישובי ארצי. הפרס, שהוענק על ידי שר החינוך, נפתלי בנט, ניתן לעיר לאור הצטיינותה בפעילויות ייחודיות, ובהן יוזמות ותכניות רשותיות לקידום מעורבות אישית וחברתית, סובלנות, הכלת האחר, תפיסה הוליסטית, רצף חינוכי סביב היממה ומגוון מסגרות החינוך, וכן יוזמות לטיפוח אקלים מיטבי שתורם לחיזוק החוסן והצמיחה האישית.
בתוך כך, בחודש אוגוסט פורסמו נתוני התמונה החינוכית, שמציגים כי בכל הפרמטרים נמצאת מערכת החינוך העירונית מעל הממוצע הארצי, בין אם מדובר באחוזי הזכאות לבגרות ובין אם באחוזי הנשירה הנמוכים, בטוהר הבחינות, בקרבה והאכפתיות בין מורים ותלמידים ובהישגים הערכיים של התנדבות, תרומה לקהילה וגיוס משמעותי (לצה"ל ולשירות הלאומי).
ראש העיר, חיים ביבס: "הנתונים שהוצגו על ידי משרד החינוך מאששים את מה שכולנו בעיר יודעים – שהחינוך במודיעין מכבים רעות נמצא בצמרת. נתונים אלה הם תוצאה של עבודה מתמדת ללא פשרות. שמנו את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני, והתוצאות האחרונות, כמו גם הזכייה בפרס החינוך הארצי, מעידות על ההכרה הארצית שניתנת לעבודה הלא פשוטה הנעשית בעירנו בתחום הזה. אני רוצה לנצל את הזדמנות הפז הזאת ולהודות ולהוקיר שוב על העשייה של כל העוסקים במלאכה: מנהלים, מורים, גננות, תומכי הוראה, הורים, תלמידים ומינהל החינוך העירוני. יישר כוח וכמובן המשך עשייה משמעותית."
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "פעם נוספת קיבלנו תימוכין לעובדה שמערכת החינוך בעיר מודיעין מכבים רעות היא ממערכות החינוך הטובות ביותר במדינת ישראל, כמעט בכל פרמטר שנבחן. אני רואה חשיבות גדולה בכך שאנו מצליחים לשמור על רמת ההישגים ואף לשפר אותם, למרות שמדובר בעיר שנמצאת בגידול מתמיד, ובמערכת חינוך שמתרחבת ללא הרף והגיעה כבר ליותר מ-40 בתי ספר ולכ-170 גני ילדים. נמשיך להקצות את מירב המשאבים במערכת החינוך, נמשיך לבחון כל הזמן כיצד נוכל להשתפר ונמשיך להשקיע את כל מרצנו וזמננו למען ילדינו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''