בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
יוזמה של קבוצת תלמידים מהישיבה התיכונית בני עקיבא "לפיד" הגיעה למקום הראשון בתחרות יוקרתית בנושא יזמות תעשייתית ועסקית, שנערכה בשבוע שעבר. באותה התחרות הגיעה קבוצה מעירוני ב' ע"ש יצחק רבין למקום השני.
התחרות "כחול לבן" התקיימה מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה. מתוך יותר מ-100 יוזמות, שהוגשו לתחרות ברמה הארצית, לגמר עלו 20 קבוצות, כאשר שלוש מתוכן הן מהעיר: קבוצה מהישיבה התיכונית, קבוצה מעירוני ב' וקבוצה מעירוני א'.
ביום הגמר, לאחר שהמשתתפים עברו בין שלטי ההסבר ונחשפו ליוזמות של הקבוצות השונות, נערך הטקס בו הוכרזו הזוכים.
קבוצת התלמידים מהישיבה התיכונית זכתה, כאמור, במקום הראשון. היא יזמה ופיתחה דוד שמש דיגיטלי, אשר מאפשר לדעת את כמות המים החמים שישנם בדוד השמש, את הטמפרטורה שלהם ומתי יתחממו. באמצעות מערכת פנימית, צג אלקטרוני שמותקן בבית ואפליקציה, נמנעת מקלחת במים קרים.
הקבוצה מעירוני ב', שזכתה במקום השני בתחרות, פיתחה תוכנת ניווט, שמותאמת לרוכבי אופניים ונקראתWIZE BIKE . התוכנה מאפשרת לנווט ליעד הרצוי וכן למצוא את האופניים בכל מקום, דבר שמאפשר להגיע אליהן במקרה של גניבה.
כאמור, בגמר התחרות לקחה חלק גם קבוצת תלמידים מתיכון עירוני א', שהרעיון שהציגו היה חותמת בית ספרית רב פעמית, שבאמצעותה ניתן להטביע על כל חולצה סמל, שיחזיק מעמד במשך 10 שעות בלבד. כך, יהיה אפשר להמשיך ללכת עם אותה החולצה לאחר שעות הלימודים או העבודה מבלי שהסמל יופיע עליה.
מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי במינהל החינוך, דלילה אשכנזי, שנכחה בטקס הגמר ציינה כי "העיר גאה בתלמידים ובבני הנוער שלה, שגילו יותר מכל יצירתיות, סקרנות, חשיבה ביקורתית וחשיבה מחוץ לקופסה, שרלוונטית לעולמם של התלמידים".
הגמר היה שיאו של קורס, שנערך השנה לראשונה בארץ ובעיר. הוא הועבר בשני מחזורים, כאשר בכל אחד מהם השתתפו תלמידים רבים. מכיתות ט' ו-י' מבתי ספר בעיר, הממלכתיים והממלכתיים דתיים.
הקורס פותח והועבר על ידי מכון "יעדים", ובמסגרתו למדו התלמידים את עקרונות היזמות העסקית ופיתוח החשיבה. הקורס הקנה לתלמידים כלים ליזמות העסקית ואפשר להם להתנסות בפיתוח "אב טיפוס" למוצר. בנוסף, במהלך הקורס נחשפו התלמידים לתרומת היזמות לכלכלה הישראלית, וקיבלו כלים לפיתוח מיומנויות יזמיות, פיתוח מוצר, עריכת סקרי שוק לבדיקת בידול, צרכים, מיתוג ועוד.
כזכור, במחזור הקורס הקודם זכתה קבוצת במקום הראשון בתחרות קבוצת תלמידות מבית ספר אורט עירוני ד', שפיתחה שפתון מיוחד, שכאשר הוא בא במגע עם סם אונס, הוא גורם לתחושת צריבה על השפתיים.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''