בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
"אם לכלב ברח – שים בפח" זו הסיסמה שנבחרה להוביל את קמפיין איסוף צואת הכלבים. את הסיסמה הציעו התלמידים גיא יהב, נועם שגיא, גילעד קולס, נועם שביט ואיתמר בראשי משכבה ו' בבית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב מרחב.
סיסמה זו נבחרה עם יותר מ-67% מהקולות, בסקר שנערך באתר העירייה בו התבקשו התושבים להצביע לסיסמה המובילה מבין חמש סיסמאות שהציעו תלמידי בית הספר הדמוקרטי. הסיסמה תוביל את הקמפיין העירוני שיוביל אגף שיפור פני העיר (שפ"ע), במטרה לצמצם את תופעת אי איסוף צואת הכלבים על ידי התושבים ברחובות ובשטחים הציבוריים.
מבין חמשת התלמידים שסיסמתם נבחרה, לשלושה מהם יש כלב, והם אמרו כי הם מקפידים לאסוף את צואת כלביהם: נולי, איה ושלג. עוד אמרו כי הם שמחים ומתרגשים מכך שהסיסמה שלהם נבחרה ושהם מקווים שהיא תצליח לתרום לעשיית שינוי.
בתמונה התלמידים שהציעו את הסיסמה שנבחרה: מימין לשמאל - נועם שגיא, איתמר בראשי, גילעד קולס, נועם שביט וגיא יהב. צילום: דקל שגיא
בשנה שעברה נערך קמפיין זה תחת הסיסמה "קח שקית לכל תקרית" ובשנים שקדמו לכך הוא נערך תחת הכותרת "תשאירו נקי". מדי שנה תורם הקמפיין לעליית המודעות בקרב התלמידים וילדי הגנים לנושא, לצמצום התופעה ולהגברת האכיפה. השנה נרתם בית הספר הדמוקרטי לקמפיין לאחר שכמה מתלמידיו ערכו שאלון בנושא אי איסוף צואת כלבים על ידי בעליהם במסגרת שיעור אזרחות, שאלון אותו העבירו בקרב כמאה תושבים. מסקנותיהם היו שהסיבה המרכזית לאי איסוף הצרכים נובעת מעצלנות, ודרך הסיסמאות שהמציאו הם ניסו להתגבר על התופעה.
כידוע, על פי חוק העזר העירוני לשמירת איכות הסביבה ומניעת מפגעים, כל בעלי הכלבים מחויבים לאסוף את צואת כלבם. הקנס למי שייתפס עובר על החוק הוא 475 שקלים. הנושא מטופל בעירייה באמצעות המחלקות השונות של אגף שפ"ע: המחלקה הווטרינרית, הפיקוח העירוני, תברואה, היחידה הסביבתית ומחלקת גנים ונוף. בימים אלה מוגברת האכיפה ובמקביל נעשות פעילויות הסברה לתלמידים בבתי הספר, למען ניקיון ונראות העיר ובריאות תושביה.
חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, ורד גל-בחרי: "תחילה אני מודה לתלמידי בית הספר הדמוקרטי שהובילו את בחירת הסלוגן שילווה את הקמפיין. אני מודה גם לכל התושבים שהשתתפו והצביעו לבחירת הסלוגן, השתתפות של תושבים רבים מוכיחה את רמת החשיבות שרואה הקהילה לגריעת התופעה השלילית. אני סמוכה ובטוחה כי שילוב האמצעים של אגף שפ"ע, המוביל את הקמפיין, ושל פעילות התושבים יגרמו להגדלת המודעות של התופעה בציבור ויחד נגרום לצמצומה."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''