בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום שישי האחרון, אחד בספטמבר בשעה שמונה בבוקר, החלו 27,796 תלמידים את שנת הלימודים תשע"ח בכל אחד מ-13 בתי הספר העל יסודיים, 29 בתי הספר היסודיים ו-170 גני החובה, הטרום חובה והחינוך המיוחד.
גם השנה, כמו בכל שנה, פתח את היום ראש העיר, חיים ביבס, בסיור בכמה מוסדות חינוך בעיר, שבחלקם נחנכו מבנים חדשים: בית הספר היסודי החדש "ענבלים" שבשכונת הציפורים, "אריאל" שבשכונת מוריה, עירוני ה' שבשכונת אבני חן, "האלה" שבשכונת הכרמים ו"גוונים" שבשכונת הנביאים.
לסיור התלוו סמנכ"ל משרד החינוך, תמיר בן משה, סגני ראש העיר מויש לוי, המחזיק בתיק החינוך, ואילן יאיר בן סעדון, נבחרי ציבור, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אמציה דויטש, מנכ"ל העירייה, יורם כרמון, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, ומנהלי אגפים נוספים.
היום החל בטקס פתיחת שנת הלימודים, שנערך בבית הספר "ענבלים" שבשכונת הציפורים, בית ספר אשר החל את שנתו הראשונה עם 77 תלמידים משכבות א'-ד'.
בטקס הזמינה המנהלת רויטל ישראל את כל אחת ממחנכות הכיתות לצעוד ביחד עם התלמידים דרך שער בלונים, כאשר לבסוף הם הפריחו לשמיים בלונים לבנים, כסימן לצמיחה ופריחה.
בטקס זה איחל ביבס לתלמידים ולמורים שנת לימודים פורייה ומוצלחת, והזכיר לנוכחים שבמודיעין מכבים רעות עומד נושא החינוך במקום הראשון, דבר שמוביל את המערכת החינוך העירונית להיות אחת מהמובילות בארץ.
כמיטב המסורת, גם השנה חולקו בקבוקי מים לתלמידי בית הספר החדשים על ידי ראש העיר ומנכ"לית תאגיד המים מי מודיעין, טל אוחנה, במטרה לעודד את הילדים לשתות מים במהלך יום הלימודים, ולאחריו, דבר שיתרום לשמירה על בריאותם. בשאר בתי הספר בעיר חולקו הבקבוקים לתלמידי כיתות א' על ידי צוות בית הספר.
משם, המשיך הסיור לארבעת גני הילדים החדשים שבשכונת הציפורים, שממוקמים בסמיכות לבית הספר, שם נפגש ביבס עם ילדי השכונה החדשים ועם הגננות, העניק ספרים ואיחל בהצלחה. בהמשך היום, הגיע ביבס גם לבתי הספר "אריאל" ועירוני ה', בו נפתח השנה המבנה השלישי והאחרון והאודיטוריום, ולאחר מכן גם ל"האלה", שם חנך את המבנה החדש, שמכיל שבע כיתות לימוד, על ידי גזירת סרט וקביעת מזוזה.
את היום סגרו המבקרים בבית ספר "גוונים", בו חנכו בטקס מרגש את המרכז להכשרה תעסוקתית, שעתיד לשמש רבות את תלמידי בית הספר ויאפשר להם להתנסות באמנות, בנגרות, בצילום, במוזיקה, במחשבים ועוד. בטקס נכחו, בנוסף לראש העיר ולמנהלת בית הספר, ליאורה ולר, גם רב מודיעין, הרב אליהו אלחרר, ומפקד תחנת משטרת מודיעין, סנ"צ אלעד קליין, שייצג את שוטרי התחנה, איתם מקיים בית הספר פעילויות משותפות שונות.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''