בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
לאחרונה נערך ביקור של נציגי הנהגת ההורים העירונית במטבחי חברת "מבושלת", החברה המספקת את ארוחות הצהריים של צהרוני עמותת סחלבים.
בביקור נכחו יו"ר הנהגת ההורים, אמציה דויטש, יו"רי הנהגות הורים מבתי ספר בעיר ובהם "אמי"ת בנים", "ענבלים", "משואת נריה", ו"שיבולים" ונציגי גני הילדים בעיר.
בנוסף לכך בביקור לקחה חלק גם סבתא של שנכדיה נמצאים בצהרוני סחלבים, מנכ"ל עמותת סחלבים מיקי בר, מנהלת אגף הגיל הרך והתפתחות הילד בעמותת סחלבים, ענבל זרקון, מנהלות צהרונים ופדגוגיה, רונית עיני ואירית אהרון, והשף שמואל מולדובן, תברואן מוסמך אשר מומחה לבטיחות מזון, המשמש כבקר המזון של עמותת סחלבים מול חברת "מבושלת". את פני המבקרים קיבל מנכ"ל החברה, יגאל קרביץ ונציגי החברה האמונים על המנות המוגשות בצהרונים.
הביקור נפתח בסיור במחסני החברה, שם הציג קרביץ בפני אורחיו את שיטת האחסנה במקום, הכוללת מחסנים יבשים ומקררים. לאחר מכן סיירו המבקרים במטבח וצפו כיצד מכינים את מנות האוכל הנשלחות לצהרונים החל משטיפת הירקות והפירות, דרך בישול המנות החמות וכלה בהקפדה על איכות חומרי הגלם.
קרביץ ציין בפני המבקרים כי פעילות החברה נמצאת תחת פיקוח משרד הבריאות וכן שהחברה פועלת תחת תו תקן ISO 9001-2000 HACCP. עוד נמסר בסיור כי החברה מייצרת את האוכל בשיטת "בשל – והגש", כאשר בשיטה זו האוכל מבושל בשעות הבוקר, שעות ספורות לפני ההגשה.
הארוחות מובלות בצידניות מיוחדות, המבטיחות שמנות האוכל יגיעו חמות וטריות לצהרונים במכלי מזון מאושרים מפלסטיק, בעלי תו תקן מחמיר במיוחד. עוד נאמר להורים ולסבתא כי המנות הינן מנות לא מעובדות, בתפריט ביתי מלא בכל ימי פעילות הצהרונים, וכי המזון המיוצר הינו מזון מופחת נתרן ושמנים, בהתאם ל"חוק לפיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה בצהרונים" שנכנס לתוקף השנה ותחת פיקוח של תזונאי.
עוד ניתנה במקום התייחסות לרגישויות של ילדים כך שילדים בעלי רגישות לגלוטן מקבלים מנות מיוחדות המיוצרות על ידי חברה שיש לה מטבח מיוחד המיועד עבור הכנת מנות אלה, כמו כן ישנן גם ארוחות טבעוניות המכילות מוצרים כגון כדורי עדשים וקציצות ירק. בנוסף סיפרו ב"מבושלת" כי במהלך הימים הקרובים יוצגו בפני ההורים של ילדי הצהרונים התפריטים של הגנים, כאשר ניתן יהיה לבצע בהם שינויים, בתיאום עם הנהגת הורי הגן וצוות הצהרון.
יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אמציה דויטש: "בביקור יכולנו להתרשם ממקור ראשון על אופן הכנת האוכל והעמידה בתקנות. התרשמנו מהמענה שהספק נותן לצרכים השונים של הילדים בעיר והבקרה שמבוצעת ע"י עמותת סחלבים. הקשר מול הספק ומול ההורים מאפשר התאמות ומתן מענה כנדרש. אנו כרגע בתקופת הסתגלות של הילדים וההורים לתקנות החדשות בנושא האוכל הבריא בצהרונים הנהגת ההורים תבצע גם פעילויות הסברה מול ההורים ביחד עם המומחים בתחום בשיתוף עם עמותת סחלבים וחברת 'מבושלת'."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''