בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
הקליפ "ברבי גירל" שנעשה על ידי שלושה תלמידי תיכון עירוני ב' מודיעין, זכה לאחרונה, ב"פרס המשפחה" במסגרה התחרות" קליפ צעיר" שנערך בסינמטק תל- אביב.
ערב הגמר של תחרות "קליפ צעיר", התקיים באולם הסינמטק בתל אביב והיה מלא ביוצרים צעירים בגילאי 21-15 שהגיעו מכל קצוות הארץ לחגיגות ה-20 לתחרות. לצד המתמודדים הופיעו גם בוגרי התחרות משנים עברו, שהשתלבו בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. במהלך האירוע הוקרנו הקליפים העולים לגמר והוענקו פרסים כספיים לזוכים.
תחרות קליפ צעיר נוצרה במטרה להנציח את היוצר הצעיר אורי סונין ז"ל, שהלך לעולמו ביולי 1997 לאחר שחלה בלוקמיה בגיל 20. התחרות משמרת את רוחו של אורי שבעצמו יצר קליפים, צילם, ערך, ביים, שר, ניגן, כתב והלחין. המשפחה לקחה על עצמה לעודד יוצרים צעירים להמשיך בדרך שבה אורי היה בוחר לו חי היום.
במהלך 20 השנים האחרונות תחרות קליפ צעיר ע"ש אורי סונין שימשה מקפצה ללא מעט במאים ויוצרי קליפים, שזכו בפרסים שונים והחלו את דרכם המקצועית בתחום.
את הקליפ "ברבי גירל" שיצג את מגמת התקשרות בעירוני ב' הפיקה וערכה- שיר חדש, צילם- אופק שוכן וביימה- נועה דואני. הקליפ נעשה במסגרת מגמת תקשורת בכיתה י' בשנה שעברה.
הקליפ מדבר על ילדה בת 12 אשר מתעוררת בבוקר ומוצאת לידה קופסה שבתוכה נמצאת בובת ברבי, לאורך הקליפ הבובה "רודפת" את הילדה לכל מקום בו הילדה מתכוונת לאכול, עד שלבסוף הילדה מחליטה לצאת כנגד הברבי, אך הברבי ממשיכה לרדוף אותה ואפילו ממשיכה לילדה אחרת בעקבותיה.
הקליפ מעביר מסר חשוב לבנות בגיל ההתבגרות והעיסוק הרב שלהן בדימוי גוף וביטחון עצמי המושפעים רבות מהמסרים הסביבתיים, לחצים חברתיים, פרסומות ועוד. הדבר מהווה תופעה מוכרת ושלילית בקרב בנות בגיל ההתבגרות אשר מחליטות לעשות דיאטות קיצוניות וקשות בשביל להרזות אך בסופו של דבר, מזיקות לעצמן ולגופן ונהפכות להיות חולות במחלות של הפרעות אכילה כמו- אנורקסיה.
שיר חדש העורכת והמפיקה של הקליפ: "עבורנו קליפ זה חשוב בכדי להעלות למודעות את הנושא הזה להורים וילדים כאחד, שיבינו למה דבר זה יכול לגרום. קליפ זה הוא עבודת הסיכום שלנו במגמת תקשורת עירוני ב' ע"ש יצחק רבין שנעשה בליווי של עמית דורון , אבישי קליינמן וניצן אביקסיס רכזת המגמה והתרגשנו מאוד כשהודיעו לנו שהקליפ שלנו זכה ב"פרס המשפחה" וחשנו גאווה גדולה. אנו מקווים מאוד שתיהנו מהצפייה, ותעבירו את המסר בקרב קרוביכם."
מייסדת התחרות ברכה נאמן, אמו של אורי סונין ז"ל: בכל שנה אנחנו מעניקים את פרס המשפחה ליוצרים מבטיחים ומוכשרים שיצרו קליפ עם אמירה ומסר חברתי במטרה לעודד יצירה בעלת עומק ורצון לשנות. השנה בחרנו בקליפ של מגמת תקשורת בתיכון עירוני ב' ע"ש רבין, מכיוון שהתחברנו למסר שיוצרי הקליפ ביקשו להעביר נגד הסגידה למודל היופי ולתרבות העכשווית.
אני מודה למגמת תקשורת בתיכון עירוני ב' על ההתמדה שלהם וההשתתפות בתחרות בכל שנה וכבר סקרנית לראות את היצירה החדשה של חניכי המגמה המוכשרים בשנה הבאה".
לצפייה בקליפ – לחצו כאן על הקישור
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''