בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
80 משתתפים, 50 מגשי פיצות, 25 שעות ביממה, 13 אתגרים ושני תיכונים: עירוני ב' ע"ש יצחק רבין וישיבת בני עקיבא לפיד מודיעין בשיתוף נבחרת הרובוטיקה של עירוני ב' - פרימו 4586. זה במשפט אחד, מה שהיה במיזם הייחודי "האקדמתון" – האקתון ואקדם – העמותה הפועלת למען ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי.
התלמידים בכיתות י"א-י"ב (למעט שני תלמידים מכיתה י' מעירוני ב') התכנסו יחד בכוחות חשיבה משותפים ויצירתיות רבה בימים שני ושלישי, בשבוע שעבר, כשבפניהם הוצבו אתגרים לא פשוטים לתכנון אפליקציות שיוכלו להקל על עולמם של משפחות אקדם, שלהן ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי.
בסיעורי מוחות קודחים עמלו התלמידים בחדרי המחשבים בעירוני ב' במשך 25 שעות, על מציאת פתרונות תוך שהם מתחלקים לצוותים קטנים האמונים כל אחד על אתגר אחר. זאת בליווי מנטורים מובילים בתחום התכנות והאפליקציות, רכזת מגמת מחשבים בשני בתי הספר, רונית מרציאנו ואוראל אלימלך, מנכ"ל חברת אינטרבלוג, חברה להפקת אירועי חדשנות.
את האירוע יזם, הפיק והנחה אוראל אלימלך מייסד אינטרבלוג, חברה להפקת אירועי חדשנות ותוכניות חינוך למקצועות העתיד. אוראל אמר כי: "פורמט האירוע מאפשר לנו לקחת את כל היחידות שנלמדו ואשר התנסו בהן התלמידים לאורך השנה ולהביא אותן לידי מימוש בזמן קצר ובתוצאה מרשימה. במקרה הזה מדובר גם בהשפעה חברתית על חיים של אלפים. אחד התלמידים ניגש אליי ואמר שזו החוויה הכי טובה שעבר במסגרת בית הספר. במהלך האירוע נחשפים התלמידים לדמויות מפתח מהתעשייה, שומעים סיפורים על הצלחות וכישלונות ולומדים בעזרת הידיים איך בונים סטארטאפ, כל זה ב24 שעות בלבד".
בין האתגרים עימם התמודדו התלמידים נמנו למשל, אתגרי מיומנויות חברתיות והתארגנות בהם יש קושי לילדים על הרצף האוטיסטי. כך לדוגמה, קושי בניהול שגרה, משחק חברתי והבנת סיטואציות חברתיות.
אתגרים נוספים כללו אפליקציה למציאת חבר למפגש אחר הצהריים, אפליקציית מציאות מדומה שתדמה את תחושותיו של הילד על הרצף, אפליקציה המקריאה בקול על אות שהילד מקליד, אפליקציה שתאפשר חיבור בין תחומי אומנות שונים ועוד.
האתגרים דרשו מן התלמידים הבנה וחקר של הילד המצוי על הרצף האוטיסטי, תכנון, שיתוף פעולה, יצירתיות והרבה מאוד חריצות ועמידה בתנאי לחץ, שכן המשימות תוחמו כאמור בזמן קצוב ולא רב.
בשעות הלילה המאוחרות, כשהתלמידים מלאי אדרנלין ומוחם עובד שעות רבות התגלו רגעים יפים של ריקוד משותף לחילוץ עצמות ושחרור והרבה מאוד שיחות משותפות שיצרו קשרים חברתיים בין הצוותים. בשעה 9 בבוקר למחרת, התכנסו התלמידים נרגשים ועייפים על מנת להציג את האפליקציות שיצרו כשלכל קבוצה הוקצבו שלוש דקות להרשים את חבר השופטים במצגת, המדגימה את השימוש באפליקציה אותה תכננו.
חבר השופטים הסכים פה אחד כי התוצרים מרשימים ביותר וכולם עמדו באתגרים שהציבו בפניהם וכעת מגיע השלב בו חלקן יקבלו חסות ותמיכה, מהעמותה לילדים בסיכון, אקדם ועוד.
מקום ראשון זכה הצוות שבנה אפליקציה בשםWatchMe , אפליקציה המותאמת לשעון חכם, שבאמצעותה המשתמש שעל הרצף יכול לקרוא לעזרה ע"פ דרגות קושי למטפלים, הקריאה נרשמת באפליקציה שנמצאת אצל המטפל בטלפון. במקום שני זכה הצוות שבנה אפליקציה בשם EasySentence, העוזרת לילדים על הרצף לחבר משפטים בסיסים הקשורים למצבים בחיי היום יום בקלות, ואף מקריאה את המילים במשפט.
ראש העיר חיים ביבס הגיע לשלב הסיכום של המרתון ואמר כי: "המרתון הוא דוגמה נפלאה לחיבור היפה שבין חינוך ערכי וחינוך טכנולוגי החוברים יחדיו ויוצרים מציאות של מעורבות חברתית לצד קידמה ופתרונות יצירתיים. אני גאה בתלמידים שעבדו בחריצות ונרתמו למען מטרה מקודשת והפגינו יכולות מרשימות מאוד".
זו השנה השלישית בה מתקיים האקתון בבית הספר עירוני ב' בו תלמידים מתכנסים למשך 25 שעות ביממה בבית הספר למציאת פתרונות טכנולוגיים. השנה, זו השנה הראשונה בה נערך שיתוף פעולה עם עמותת אקדם למציאת פתרונות למען ילדים המצויים על הרצף האוטיסטי.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''