בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
יותר מ-1,000 תלמידים ותלמידות מכיתות ה' ו-ו' מ-25 בתי ספר ממודיעין מכבים רעות והסביבה השתתפו בשבוע שעבר באליפות האתלטיקה הקלה שנערכה במסלולי האתלטיקה ברעות בהובלת אגף הספורט בעמותת סחלבים. התחרות המסורתית, שנפרסה על פני יומיים, כללה תחרויות ריצה ל-60 מטר, 600 מטר, קפיצות לגובה ולמרחק, זריקת כדור ומרוץ שליחים.
כל יום בתחרויות החל בטקס שבועת הספורטאים, הדלקת הלפיד המסורתי ומצעד משלחות ססגוני. מיד לאחר הטקסים החל יום גדוש ומותח של תחרויות וממש כמו אצל הגדולים, עיקר תשומת הלב הלכה למרוץ הקצר ביותר: ריצת ה-60 מטרים.
לאחר מקצה מוקדמות לכיתות ה' ולכיתות ו' בהשתתפות כ-200 בנים ובנות עלו ארבעת הרצים הטובים ביותר לגמר. במרוץ של הבנים מכיתות ו' זכה ליאור נבט מבית ספר "אבני החושן", במקצה של הבנות זכתה נטע פכטר מבית ספר "כרמים". את מדלית הזהב לכיתות ה' קטפו יובל מאיר ואביטל רובין, שניהם מבית ספר "אופק".
למרוץ של 600 מטר התייצבו על קו הזינוק כ-200 רצים ורצות. ממלא מקום ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי שנכח באירוע הזניק את המקצה ובתום שתי הקפות של המסלול היו אלה עידן קורן ושור גופר מ"קשת" שסיימו ראשונים במקצה של כיתות ו'. במקצה של תלמידי כיתות ה' היו אלה עילאי ברכה הלומד ב"כרמים" והילי בן מויאל מ"כרמים" שסיימו ראשונים.
בתחרות לקפיצה לגובה בקרב תלמידי כיתות ה' זכו עמית זר כבוד מבית ספר "אבני החושן" ואייל בן צור מבית ספר "עמית" במדליות הזהב. הזוכים בתחרות לכיתות ו' היו יונתן רודמן מבית ספר "רמת מודיעין שבחשמונאים ורומי אלדר צור מבית ספר "עידנים". התחרות בקפיצה למרחק הייתה צמודה לאורך כל הדרך, אך בסוף המנצחים בתחרות לתלמידי כיתות ה' היו נועם מוריאטי מ"כרמים" ואביטל רובין מאופק (שזכתה במקום הראשון גם בריצת 60 מטרים). בתחרות של כיתות ו' זכו ליאור שכטר מנתיב זבולון ונטע פכטר מכרמים שכזכור זכתה גם בריצת 60 מטרים.
קטגוריה חדשה ששולבה בשנה שעברה בתחרות ומשכה את תשומת הלב גם השנה הייתה זריקת כדור. הכדור אמנם לא היה מברזל אך בדומה לספורט האולימפי היו צריכים המתחרים לזרוק את הכדור כמה שיותר רחוק. בתום סבב זריקות של כל הנבחרות, זכו בקרב בכיתות ה' שני קאשי מ"רמת מודיעין" ואמיר כנעני מ"מעוז המכבים". בכיתות ו' היו אלה מיכאל עזרתי מ"דרכי יהודה" ותמימה קליין מ"רמת מודיעין" שהצליחו להדוף את הכדור למרחק הגדול ביותר.
בתום התחרויות נערכו בתי הספר למרוצי השליחים שהיוו את שיאה של האליפות הספורטיבית. בתי הספר הוכיחו יכולת גבוהה של מיומנות לצד מהירות, ובתום התחרויות היו אלה תלמידי בית הספר "אבני חן" ו"רמון" שזכו במקצה של כיתות ה', ותלמידי ותלמידות "אבני חן" שזכו במקצה של כיתות ו'.
בסיום האירוע ענדו המורים מדליות לכל המשתתפים והעניקו גביעים ומדליות למנצחים. לצד המדליות חילק אגף הספורט בעמותת סחלבים, כמידי שנה, גם גביעים בית ספרים לבתי הספר שצברו את מירב הנקודות.
מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "עמותת סחלבים גאה לארגן ולקיים מידי שנה את אליפות בתי הספר באתלטיקה קלה, אירוע ספורט חשוב התורם ומחנך את הילדים לקיום אורך חיים ספורטיבי ובריא. הערכתי הרבה לצוות אגף הספורט בניהולו של חנן דנציגר על הארגון המופתי וכמובן לתלמידים והמורים הרבים שנטלו חלק באירוע המרשים הזה."
מנהל אגף הספורט בעמותת סחלבים, חנן דנציגר: "אלפיות בתי הספר באתלטיקה קלה מהווה את אחד מאירועי השיא בבתי הספר היסודיים בעיר ומסכם למעשה חודשים של אימונים הן של התלמידים והן של המורים. אני מברך על ההיענות הגדולה של בתי הספר שלקחו חלק בתחרות ועל שיתוף הפעול הפורה עם המורים לחינוך גופני ולהמשך קידום העיסוק בספורט בבתי הספר בעיר."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''