בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בבית יד לבנים נפתחה תערוכת ציורים משובבת נפש בנושא "המדינה ואני בעוד 70 שנה" המציגה ציורי תלמידים בכיתות ג'-ד' מבתי הספר היסודיים בעיר. הציורים לוקטו בקפידה לאחר בחירתה של ועדת היגוי שכללה נציגים ממנהל החינוך, רשת הספריות, בית יד לבנים ואוצר התערוכות גבי יאיר.
הפרויקט החל בחודש שעבר במסגרת התכנית החינוכית שמתמקדת השנה בבתי הספר בהיסטוריית מדינת ישראל – הישגיה ואתגריה ב-70 השנים שעברו מיום הקמתה. הציורים היוו אתגר מעניין עבור התלמידים שהתבקשו לחשוב כיצד היו רוצים וחולמים לראות את המדינה בעוד 70 שנה.
מכל בית ספר נאספו כ-30 ציורים שמהם נבחרו הציורים המתאימים ביותר לתערוכה. ספרניות בתי הספר סייעו וליוו את הצוותים החינוכיים בהכנת והנחיית התלמידים לפרויקט. ההיענות, המעורבות והיצירתיות בפרויקט מצד התלמידים הייתה גבוהה מאוד וחשפה את התלמידים לבית יד לבנים ולנופלי העיר המונצחים במקום. הציורים עסקו בחזון עתידי כדוגמת "שלום בין רובוטים לבני אדם", "רכבת לחלל מכדה"א" ועוד.
פתיחת התערוכה התקיימה במעמד ראש העיר, חיים ביבס שבירך על היוזמה הייחודית, סגני ראש העיר מויש לוי ושלמה פסי, חבר המועצה שמעון גואטה, צוותי מנהל החינוך, מנהלי בתי ספר, נציגי רשת הספריות וכמובן התלמידים הנרגשים ובני משפחותיהם.
לאחר התערוכה התארח שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון, שדיבר על מנהיגות ואמר כי מרגש לראות את התערוכה וחזונם של הילדים לגבי עתידה של המדינה כמו שלום ואחווה, כלכלה ועוד שאנו המבוגרים יכולים ללמוד מהם.
בעקבות הצלחת הפרויקט וההיענות הרבה, הוחלט להמשיך במפעל זה והתערוכה הבאה צפויה לעסוק בנושא "משואה לתקומה".
חיים צמח, יו"ר בית יד לבנים מודיעין: "בית יד לבנים החדש עוצב כך שיהיה מקום חי ותוסס לפעילויות ערכיות, חינוכיות ופנאי המחברות את הילדים, הנוער והקהילה. זהו האירוע המשמעותי הראשון והוא היווה הצלחה רבה ואין ספק כי אנו נמשיך ליזום פעילויות המטפחות את אהבת הארץ ומחברות בין הקהילה. אני מזמין את הציבור לבוא ולהתרשם מהתערוכה היפה".
התערוכה מוצגת ב"יד לבנים" עד 30.4.18 בשעות הפעילות של בית יד לבנים ימים א'-ה' 8:00 – 14:00.
לחצו כאן לדף הבית של יד לבנים מודיעין מכבים רעות
לחצו כאן לאתר הנצחת זכרם ולהנחלת מורשתם של בנות ובנים, לוחמות ולוחמים בני מודיעין מכבים רעות
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''