בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בהמשך לפניית הנהגת ההורים העירונית הודיע השבוע עיריית מודיעין מכבים רעות, עמותת סחלבים והנהגת ההורים העירונית על מעבר לשימוש בכלים רב פעמיים בפעילות הצהרונים בעיר, אותם מנהלת עמותת סחלבים
השבוע נערכה פגישה בהובלת ראש העיר, חיים ביבס, ובהשתתפות חברות המועצה עדי מן, האחראית על תחום הגיל הרך והילה בן אליעזר, האחראית על תחום איכות הסביבה יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אייל כהן, יו"ר ועד הגנים העירוני, חנן קלחמן ונציגי עמותת סחלבים, בהמשך להנחיית ראש העיר להיערך למעבר משימוש בכלים חד פעמיים לכלים רב פעמיים בצהרונים.
פעילות זו נעשתה בעקבות פניית הנהגת ההורים העירונית שקיימה סקר מול הורי הצהרונים בו נקבע כי מרבית ההורים תומכים במעבר לשימוש בכלים רב פעמיים בכל הצהרונים אותם מפעילה עמותת סחלבים.
בהתאם לבקשת הנהגת ההורים, הורה ראש העיר לגורמים המקצועיים בעירייה ובעמותת סחלבים להציג תכנית עבודה מסודרת למעבר משימוש בכלים חד פעמיים לפתרון ירוק יותר - שימוש בכלים רב פעמיים.
על פי תכנית העבודה, שאושרה על ידי הנהגת ההורים, בימים אלה נבחרה ערכת הכלים שעמותת סחלבים תרכוש מידי שנה עבור ילדי הצהרונים.
ערכה זו תכלול צלחת עמוקה, מכסה וסכו"ם. מידי יום יחלקו הסייעות את האוכל בערכות האוכל הרב פעמיות, כאשר עם תום הארוחה ירוקנו הילדים את הצלחת וההורים יהיו אחראים לשטיפת הערכה בכל יום (בדומה לנעשה בגני הילדים בארוחת עשר).
מהעירייה נמסר השבוע כי בימים אלו נעשית ההזמנה לקבלת כ-4,000 ערכות אשר ישמשו את ילדי הצהרונים בשנת הלימודים הנוכחית. עם הגעת הערכות הן יחולקו לילדים והמעבר לשימוש בכלים רב פעמיים בכל העיר, יושלם.
ראש העיר, חיים ביבס: "בקרוב יעברו ילדי הצהרונים לאכול את ארוחת הצהריים בכלים רב פעמיים, זאת לאחר פנייה של הנהגת ההורים העירונית ובתיאום עימה. אני בטוח, כי בכוחות משותפים: הורים, ילדים וצוותים חינוכיים, נטמיע מהלך עירוני להפחתת השימוש בכלים חד פעמיים לא רק בצהרונים אלא גם אצל כל אחת ואחד מאיתנו בבית הפרטי שלו. ביחד נשמור על העיר והבית שלנו ירוקים יותר."
יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אייל כהן: "הנהגת ההורים העירונית בשיתוף פעולה עם ועד הגנים העירוני שמה לעצמה למטרה לקדם את התפיסה בקרב האוכלוסייה הצעירה בכל נושא השמירה על איכות הסביבה וביחד להפוך את העיר לירוקה יותר. אין ספק ששיתוף הפעולה והתמיכה המלאה מצד כלל הנציגים הרלוונטיים בעירייה כולל ראש העיר מודיעין מכבים רעות שהפך את הפרויקט לאחד הנושאים החשובים על סדר היום של העיר ובכלל."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''