בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
החל משנת הלימודים הקרובה (תש"ע) יחלו לפעול 15 בתי ספר במודיעין מכבים רעות בהתאם לרפורמת "אופק חדש".
מחזיק תיק החינוך בעירייה, סגן ראש העיר ומ"מ, מויש לוי, ראש מינהל החינוך חיה שיטאי, מנהל מחלקת שפ"ע שלמה עטר ונציגים נוספים יצאו בשבוע שעבר לסיור בבתי הספר היסודיים במודיעין מכבים רעות כדי לבחון את ההכנות לקראת כניסתם ל"אופק חדש".
מדובר ברפורמה של משרד החינוך שנועדה לקדם את מעמד המורה בישראל ושכרו ולשפר את שירותי החינוך לטובת חיזוק התלמידים. הרפורמה מעניקה למורה אפשרות לתגבר תלמידים חלשים, להעניק תשומת לב אישית לתלמידים לקויי למידה או בעלי תחומי עניין ייחודיים, ולחזק את הקשר עם תלמידים בעייתיים.
הדבר יבוא לידי ביטוי בכך שהמורים יעבירו לשעות הוראה פרטניות בבית-הספר לקבוצות של עד חמישה תלמידים בשעה פרטנית. על מנת לספק את אותן שעות בתי הספר המצטרפים לרפורמה צריכים לעבור "מתיחת פנים" בכל הקשור למבנה הכיתות ולכן במהלך הסיור בחן הצוות את בתי הספר המיועדים לעבור ל"אופק חדש" ובדק מה יש לשנות בכל בית ספר על מנת ליצור כיתות לימוד שיתאימו לשיעורים הפרטניים.
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי מסר כי: "כבר בשנת הלימודים הנוכחית פעלו בעיר שלושה בתי ספר בהתאם לרפורמה של משרד החינוך. הניסיון המוצלח של בתי הספר הללו הביא אותנו לפעול מול משרד החינוך על מנת להכניס את כל בתי הספר בעיר לתוכנית, למרות הקיצוץ בתקציב המשרד שפגע בהכנסת הרפורמה לבתי הספר בארץ."
לוי ציין כי "בזכות התערבותו של ראש העיר, חיים ביבס, הבאנו לכך שהרפורמה תפעל ברוב מוחלט של בתי הספר היסודיים בעיר, מתוך כוונה שבשנה הבאה יצורפו שאר בתי הספר בעיר. אני מקווה שהפעלת הרפורמה, במרבית בתי הספר בעיר תביא לשיפור נוסף באיכות החינוך שאנחנו נותנים לילדי העיר, כאשר ניתן יהיה, במסגרת השעות הפרטניות לתת יחס אישי יותר ומענה לצרכים הייחודיים של הילדים".
בתי הספר בהם תופעל הרפורמה: אסיף, היובל, חוט השני, רמון, יחד, קשת, האלה, מעוז המכבים, ניצנים, עידנים, עמית, אבני החושן, משואת נריה, נתיב זבולון, שבטי ישראל.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''