בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
97.1% מכלל התלמידים במודיעין מכבים-רעות ניגשו למבחני הבגרות ובסך הכל 75% מכלל התלמידים זכאים לבגרות. כך עולה מנתונים שפרסם בשבוע החולף משרד החינוך, אודות אחוז זכאים לבגרות לשנת הלימודים תשס"ח.
נתון שיש להתגאות בו, במיוחד כאשר מדובר על עיר בסדר גודל של כ-20 אלף תלמידים הטרוגניים ושישה תיכונים.
אין ספק שנתונים אלא מצביעים על איכות העיר בכלל ומערכת החינוך העירונית בפרט כאשר יש לציין כי מידי שנה מתווספים למערכת החינוך מספר רב של תלמידים מישובים שונים בארץ.
במקביל במינהל החינוך מסרבים לוותר על תלמידים ולראייה הנשירה בתיכונים בעיר עומדת על פחות מאחוז מכלל התלמידים.
כמו כן, במינהל החינוך העירוני לא מסתפקים רק בהנחלת התוכן הלימודי וההישגי אלא גם שמים דגש על הקניית חינוך ערכי לתלמידים, בשיתוף עם יחידת הנוער העירונית של המתנ"ס. על פי נתוני ארגון ה"ג'וינט" מודיעין מכבים רעות ממוקמת במקום ה-6 בארץ עם 46% מתנדבים מכלל בני הנוער בעיר.
ערכיות זו לא נעלמת עם תום הלימודים וניתן לראות זאת גם בנתונים שמציג דובר צה"ל לפיהם 91.4% מבוגרי י"ב במודיעין מכבים רעות, מתגייסים לצה"ל, 55.7% מתוכם מתנדבים לתפקידי לוחמה. וכן 22.4% מכלל המתגייסים יוצאים לקורס קצינים.
הנתונים מרשימים גם בקרב בנות העיר. 83.7% מכלל בוגרות י"ב מתגייסות לצה"ל כאשר 82.3% מהן מתנדבות לתפקידי איכות וקצונה.
לעירייה עדיין לא הגיעו נתוני זכאות הבגרויות על פי חלוקה פנימית לתיכונים אך עם זאת בכל מקרה אין כוונה לפרסם נתונים אלו. וזאת על מנת שלא ליצור פערי מעמדות בין בתי הספר התיכוניים בעיר ולהמשיך לשמור על איזון בחלוקה בין תלמידים מתקשים ותלמידים מצטיינים.
ראש עיריית מודיעין, מכבים-רעות, חיים ביבס: "שנה אחרי שנה מערכת החינוך של העיר ובני הנוער שלנו מביאים לנו גאווה רבה כשהם מציבים את מודיעין, מכבים-רעות בשורה הראשונה בארץ בזכאות לבגרויות. מערכת החינוך של העיר היא אחת מהמובילות בישראל וזו למרות המורכבות של קצב צמיחה אדיר שאין כמותו בארץ ויצירת אחידות בין זרמי חינוך רבים הפועלים בה."
"יישר כוח גדול מגיע לכל העוסקים במלאכה הקשה, למחזיק התיק מויש לוי, מינהל החינוך העירוני וכל צוותי ההוראה השונים בבתי הספר. מאז ומתמיד החינוך היה בראש סדר העדיפויות שלנו וכך ימשיך להיות גם בעתיד"
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''