ההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"א כבר בעיצומן והשבוע נשלחו לבתי תושבי העיר חוברות הרישום למוסדות החינוך במודיעין מכבים רעות, לקראת תחילת מועד הרישום שיחל ביום ראשון 17בינואר 2010 עד יום ראשון 7 בפברואר 2010.
חוברת הרישום מיועדת להורים לילדים העולים לכיתה א', לגן חובה, לטרום חובה ולגני טרום טרום חובה כאשר השנה נוספו לרשימה עוד שלושה בתי ספר יסודיים שני בתי ספר ממלכתיים, האחד בשכונת אבני חן והשני בשכונת מוריה. בית ספר ממלכתי דתי חדש ייפתח בשכונת אבני חן.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה