בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
נבחרת תלמידי תיכון מכבים רעות מובילים זו השנה החמישית ברציפות את ההתמודדות העירונית בליגת הרובוטיקה הארצית בשאיפה להגיע לתחרות העולמית באטלנטה.
נבחרת הרובוטיקה המורכבת מתלמידי כיתות ט' – י"ב בהובלתה של אתי הרשקוביץ, מתמודדת בתחרות הארצית לרובוטיקה של ליגת FIRST שהתחילה בינואר 2010.
בתחילת ינואר צפו התלמידים בעיר, כמו תלמידים במקומות שונים בארץ ובעולם, בשידור ישיר של הסרט מארה"ב שהציג את תנאי התחרות. יום לאחר מכן קיבלה הקבוצה את הציוד והחומרים הנדרשים לבניית הרובוט והחלה לעבוד.
תחרות הרובוטיקה היא תחרות ייחודית המאתגרת צוותים של בני נוער ומדריכיהם לפתור בעיה משותפת במסגרת זמן קצובה בת 6 שבועות באמצעות “ערכת חלקים” סטנדרטית ובהתאם לחוקים זהים. הצוותים בונים רובוטים מהחלקים ולאחר מכן מתחרים ביניהם בתחרויות.
בתום שישה שבועות של עבודה מאומצת קיימו חברי הנבחרת אירוע ההשקה בהשתתפות ראש העיר, חיים ביבס, סגנו ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי וראש מינהל החינוך בעירייה חיה שיטאי.
באירוע החגיגי שהתקיים בשבוע שעבר הציגו את הרובוט ואת שלבי בנייתו גם בפני הספונסרים והמפעלים התומכים בנבחרת.
לצד התחרות והרצון הגדול לחזור הביתה עם מדליית הזהב התלמידים עוסקים גם בפעילויות חברתיות ובמסגרת זו קיימו ימי פעילות בבתי הספר היסודיים בעיר. כמו כן נרתמו למבצע של איסוף תרומת בגדים למען ילדים נזקקים ולכבוד חג פורים אספו תחפושות, כובעים, רעשנים ומסכות, למען ילדי האזור שידם אינם משגת וכן הכינו משלוחי מנות לחיילים בודדים.
ראש העיר חיים ביבס שהתרשם מאוד מהנבחרת, אופי עבודתם ומתרומתם הרבה לקהילה אמר באירוע ההשקה כי הוא מוקיר מאוד את פעילות הנבחרת וציין כי העירייה תשתדל להוסיף ולתמוך בנבחרת לקראת התחרות הארצית שתתקיים בחודש הקרוב בהיכל יד אליהו בתל אביב ובתקווה גם לתחרות העולמית שתתקיים באטלנטה, ארצות הברית.
לפני כשלושה שבועות נפגשו חברי נבחרת הרובוטיקה גם עם נשיא המדינה, שמעון פרס, בעת ביקורו בעיר. באותה הזדמנות הציגו בפניו ובפני ראש העיר את הפרויקט המורכב של בניית הרובוט.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''