בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
מינהל החינוך בעיריית מודיעין מכבים רעות הודיע השבוע כי בשנת הלימודים הקרובה, תשע"א, יפתחו שני תיכונים חדשים במטרה לתת מענה מיטבי לתלמידים בעיר בתחום החינוך הטכנולוגי.
תיכון עירוני ד', יפתח כבית ספר עיוני ותשולב בו מגמה טכנולוגית גבוהה, בשיתוף עם רשת "אורט". המסלול הטכנולוגי יהיה מסלול על אזורי המיועד למצטיינים, בדומה למסלולים אחרים הקיימים בתיכונים שונים כדוגמת מגמת האמנות בתיכון עירוני א' ומגמת התקשורת בתיכון ע"ש רבין.
בית הספר יתארח בשנת הלימודים הקרובה במבנה של ביה"ס "יחד" ויעבור למשכן הקבע ברח' עמק חרוד בשכונת הכרמים כשבנייתו תסתיים. על פי התכנון בשנת הלימודים תשע"ב.
התיכון השני שייפתח יהיה תיכון טכנולוגי והוא מיועד לתלמידים שלא ימשיכו את לימודיהם בבתי הספר העיוניים בעיר. בית הספר ינוהל בשיתוף עם רשת בתי הספר של "ברנקו וייס", המפעילה בתי ספר דומים בערים אחרות בהצלחה.
התיכון החדש יתארח בשנת הלימודים הקרובה במבנה בית הספר "יפה נוף" ברעות. לאחר מכן, כאשר בניית מבנה בית הספר הדמוקרטי בשכונת המגינים יושלם יעברו תלמידי התיכון למבנה בית הספר רעים. בית הספר יהיה תיכון על אזורי צומח המיועד לתלמידים מכיתה י' ומעלה.
סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "הגידול המואץ והמתמשך באוכלוסיית העיר מחייב אותנו להתאים את מערכת החינוך העירונית כל הזמן, על מנת לענות על הביקושים השונים."
"העיר בשלה לפתיחת שתי המסגרות החדשות. התיכון הטכנולוגי נועד לתת מענה לתלמידים, אשר המסגרות התיכוניות העיוניות הקיימות אינו נותן להם מענה מיטבי. ואילו עירוני ד', מעבר להיותו תיכון אזורי נוסף אשר יקל על העומס הקיים בבתי הספר התיכונים הקיימים, יהווה גם אכסניה לתלמידים מצטיינים בתחום הטכנולוגי."
לוי הדגיש עוד כי "פתיחת בתי הספר החדשים מהווה אתגר מורכב ומשמעותי, בשים לב גם לעובדה כי בשנת הלימודים הקרובה אנו נפתח גם שלושה בתי ספר יסודיים חדשים."
ראש מינהל החינוך, חיה שיטאי: "אין עיר בארץ המתמודדת עם פתיחת מוסדות חינוך בקצב צומה. למרות העומס והאתגרים שמציאות זו מזמנת לנו אנו עובדים לפי תכנון ארוך טווח ומטרתנו לתת מענה מיטבי ומגוון לתלמידי העיר. אין ספק שפתיחת מוסדות החינוך החדשים יקדמו אותנו, יפחיתו עומסים בבתי הספר הקיימים ואפשרו למרב התלמידים למצות את יכולתם."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''