תוכנית עירונית למניעת חרמות

13/09/2023 כ"ז אלול תשפ"ג

בתוכנית ראשונה מסוגה בארץ, ישלבו כוחות העירייה, הנהגות ההורים, צוותי החינוך ומשרד החינוך לצורך המטרה החשובה, לחנך את הילדים לשיח מכבד, קבלת האחר ולכידות חברתית.

ייחודה של התוכנית בכך שהיא תפעל לאורך כל השנה בבתי הספר ברחבי העיר, ותשתלב לאורך היומיום של הילדים והנוער גם בתנועות הנוער ובקרב המשפחה, כך שהיא עוטפת את הילדים בכל המעגלים במסרים ובשיח משותף ואחיד, אשר יושרש בכל בית.

לצורך כך, יקבלו ההורים, צוותי החינוך ותנועות הנוער, כלים מקצועיים וידע איך להתמודד בסיטואציות חברתיות, להיות ערים ומודעים לסיטואציות הללו בהתאם לכל גיל ובכך למנוע שיח פוגעני וחרמות ולחזק את הלכידות החברתית. כך שאף ילד וילדה לא יישארו לבד בבית הספר, באירועים שונים, בוואטסאפ ועוד.

התוכנית תכלול מערכי שיעור מיוחדים, הסברה במרחב הציבורי, הרצאות להורים, תחרויות להעלאת מודעות לנושא ובמהלך חודש נובמבר תתקיים צעדה בה כולם יצעדו ביחד ויעבירו את המסר שבעיר רואים את כולם.

התוכנית היא בהובלת המחלקה לביטחון הקהילתי, הנהגת ההורים העירונית, משרד החינוך, מינהל החינוך העירוני, מנהל חברה ונוער, מחלקת הנוער, אגף חברה נוער וצעירים, השירות הפסיכולוגי החינוכי, אגף קהילה והקתדרה להורות ומשפחה.

שיח מכבד בבית ספר רמוןשיח מכבד בבית ספר רמון


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד