נחתמה תוכנית המתאר שלב ב'

13/09/2023 כ"ז אלול תשפ"ג

תוכנית המתאר הכוללנית לעיר מודיעין מכבים רעות, נחתמה ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ובניה. מדובר בבשורה משמעותית עבור התפתחותה החשובה של העיר בעשורים הקרובים, שתכפיל את מספר תושביה לכ-240 אלף תושבים, תוך הקפדה על התאמת הצרכים המשתנים של העיר לאיכות חיים גבוהה, הכוללת שמירה על כמחצית משטחיה כשטחים ירוקים.

במסגרת התוכנית תיבנה תוספת של עד- 39,000 יחידות דיור, ש- 30% מהן לפחות יהיו מיועדות לבנות ובני העיר. ותוספת של כ-1.7 מיליון מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, הקמת בית חולים אזורי, מרכז אקדמי, רובע עסקים חדש ותחנת רכבת שלישית בעיר.

הקמת רובע העסקים החדש בחלק הצפון-מערבי של העיר מבוסס על עירוב שימושים שישלב מגורים, תעסוקה, מסחר, תרבות ופנאי וכן מוסדות ציבור, אשר יהווה את החוליה המקשרת בין העיר הקיימת לפארק הטכנולוגי המתפתח ולשטחים הירוקים הסובבים את העיר. בצמוד לרובע העסקים החדש, קובעת התוכנית הארכת קו הרכבת הקיים כשלוחה תת קרקעית מתחנת מודיעין מרכז לכיוון רובע העסקים החדש. דבר אשר יאפשר נגישות מירבית לבית החולים האזורי ולמרכז להשכלה גבוהה.

התוכנית חלה על כל מרחב התכנון של העיר, בשטח של 50 אלף דונם כאשר מתוכם כ-22 אלף דונם יישמרו כשטחים פתוחים. בין היתר, קובעת התוכנית את שמירת הקשר ליערות קק"ל העוטפים את העיר וחיזוק המסדרון האקולוגי הארצי החוצה את העיר.

בנוסף, התוכנית קובעת, כי הגבעות הדרומיות הצופות על עמק איילון, שהן חלק מהמסדרון האקולוגי, יהיו גן לאומי.

בעירייה ציינו כי בימים אלה עוסק מינהל ההנדסה בתכנון שלב ב' של העיר בדגש על שכונת מעינות.

העיר מודיעין מכבים רעותהעיר מודיעין מכבים רעות


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד