העירייה הגישה תלונה נגד הסתה

19/09/2023 ד' תשרי תשפ"ד

בערב חג ראש השנה 15.9.23, התקבלו בעירייה תלונות ופניות רבות של תושבים מהקהילה הגאה בעיר ותושבים בכלל, אודות חוברת הסתה קיצונית אשר נשלחה לתיבות הדואר בבתים. החוברת נקראת "שנים עשר שיקולים של הציבור הדתי לגבי אג'נדת הלהט"ב" ותכניה מסיתים כאמור כנגד קהילת הלהט"ב באופן חמור ומסוכן.

בעקבות הפניות, הנחה ראש העיר, חיים ביבס את רכזת הקהילה הגאה בעיר, אפרת כהן ואשדי, להגיש תלונה במשטרה על מנת שהנושא ייבדק לעומק. עד כה, התקבלו פניות מתושבים משכונות הנביאים, כרמים ומרכז העיר, אך ככל הנראה מדובר על חוברות שהופצו בכל רחבי העיר, תופעה רחבת ממדים שעל פי דיווחים, מתרחשת בערים רבות בארץ.

בעירייה אמרו השבוע כי על דגל העיר חרוט ערך השוויון והליברליות, אשר מיושם הלכה למעשה גם בבית הגאה אותו הקימה לפני כשנתיים במטרה שישמש מגדלור לחינוך, שוויון, סובלנות וקבלה.

המרכז מאפשר מרחב בטוח ומקום מפגש ויצירה לקהילה הגאה בעיר, מרכז את כל המענים ומפתח תכנים, כנסים והכשרות להעלאת מודעות.

עוד נמסר כי במהלך חול המועד סוכות יתקיימו פעילויות שונות במסגרת "הבית הגאה" הפועל בעיר תחת הובלתה של כהן ואשדי, בין השאר יתקיימו פעילויות עם ארגוני ההסברה הרשמיים של הקהילה הגאה, חוש"ן ושב"ל, במטרה לקדם הסברה ושיח מקדם בין הקהלים השונים בעיר. מטרת שיח זה היא לייצר מרחבים בטוחים ותחושת ביטחון ומוגנות לכל התושבים והתושבות באשר הן.

לאחר הגשת התלונה, עודכנה כהן ואשדי כי החומר הועבר להמשך חקירה במטה הארצי, מאחר ומדובר בתופעה כלל ארצית ויצורף לתלונה שהוגשה על ידי אגודת הלהט"ב.

מודיעין מכבים רעות עיר שוויוניתמודיעין מכבים רעות עיר שוויונית


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד