הכשרה לכיתת הכוננות

11/12/2023 כ"ח כסלו תשפ"ד

ביום חמישי 30.11.23 הסתיימה הכשרה מיוחדת של המחזור הראשון של מתנדבי כיתת הכוננות העירונית, בהובלת אגף הביטחון בעירייה. ההכשרה מבוצעת בשני מחזורים שמתקיימים בשבועיים אלה, כאשר המחזור הראשון כאמור כבר סיים את ההכשרה אשר ארכה שלושה ימים רוויי אקשן שכללו מטווחים, הדרכות ותרגולים בלוחמה בשטח בנוי עירוני, יכולות סריקת רחוב, מצבי כוננות שונים, עבודה בצוותים ועוד.

באגף הביטחון מדגישים כי ההכשרה תורגלה באופן מלא בשטח אמיתי ברחובות העיר על מנת לדמות ככל הניתן מצבי אמת, והיא הועברה על ידי מדריכי לוט"ר (לוחמה בטרור) של צה"ל.

כיתת הכוננות תהווה תגובה חשוב מהיר, מקצועי וראשוני בשטח לכל אירוע או תרחיש חירום בעיר. חברי כיתת הכוננות הינם לוחמים ובעלי רקע צבאי קרבי תושבי העיר חמושים בנשקים, שהביעו נכונות וזמינות לטובת השמירה על העיר.

בעיר שש כיתות כוננות המונות כ-170 מתנדבים, כאשר כיתת הכוננות העירונית מסייעת במשימות ביטחון שוטפות כמו מחסומים, סיורים בקו התפר ובשכונות העיר. כיתת הכוננות תבצע אימונים בתדירות גבוהה לאורך כל השנה על מנת לשמור על רמת כשירות ומוכנות גבוהה.

חיים ביבס, ראש העיר: "הכשרת כיתת הכוננות הינה חלק חשוב בשמירה על הכשירות, המוכנות והמקצועיות בזמן חירום, ונמשיך להשקיע בכך ככל שיידרש. התרשמתי במהלך האימון ממתנדבים נפלאים ומסורים תושבי העיר, שנותנים מזמנם האישי למען ביטחון התושבים ומבינים את הצורך החיוני בכך, בתקופה זו".

אימון כיתת הכוננות העירוניתאימון כיתת הכוננות העירונית


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד