מעלה שלמה גורטובניק

07/04/2024 כ"ח אדר ב תשפ"ד

ביום שישי האחרון 29.3.24, התקיים טקס הנצחה לקריאת מעלה על שמו של תושב העיר, סמ"ר שלמה גורטובניק, שנפל בקרב ברצועת עזה ב-18 בנובמבר. המעלה ממוקם ברחוב מגדל דוד 11, ליד בית ילדותו של שלמה ז"ל. הטקס התקיים במעמד בני המשפחה והחברים, ראש העיר, חברי מועצה ותושבים רבים שבאו לחלוק כבוד.

מאז תחילת המלחמה, פועלת העירייה למען הנצחת בניה ובנותיה של העיר, במיזם ייחודי ומרגש לקריאת מעלות ומשעולים על שמם. מאז 7 באוקטובר, נערכו תשעה טקסי הנצחה לחללי המלחמה. ההחלטה על מקומות ההנצחה נקבעת על ידי משפחות החללים, בתיאום עם וועדת ההנצחה העירונית.

פעילות זו מצטרפת לפעילויות עירוניות רבות הנעשות במערכת החינוך העירונית. לאורך השנה, מתקיימים אירועים בנושא הנצחה ובהם טקסי ט"ו בשבט בחורשת הנופלים, חידון המורשת המסורתי ע"ש גיבור ישראל תא"ל נתי גולן ז"ל, אירועי יום הזיכרון שייערכו השנה בסימן מלחמת "חרבות ברזל", וכן המיזם המרגש שנעשה בשיתוף פעולה בין מינהל החינוך, משרד החינוך ובית יד לבנים הנקרא "אלבום לנופלים". מיזם במסגרתו תלמידים וסטודנטים כותבים יחד עם המשפחות השכולות, ספר זיכרון המנציח את יקיריהן.

מיזם ההנצחה ימשיך עם טקסים נוספים לזכרם של בני ובנות העיר שנפלו במלחמה, בהגנה על המולדת והציבור הרחב מוזמן לבוא ולקחת חלק.

  • ביום חמישי 11.4.24 יתקיים טקס הנצחה וקריאת משעול על שם סרן שלמה בן נון ז"ל, בן 23 בנופלו. הטקס יתקיים בשעה 17:00 ברחוב נחל געתון 8.

  • ביום שישי 12.4.24 יתקיים טקס הנצחה וקריאת משעול על שם סמ"ר עמית מוסט ז"ל, בן 20 בנופלו. הטקס יתקיים בשעה 11:00 ברחוב רא"ל דוד אלעזר 24.

קריאת מעלה ע''ש שלמה גורטובניק ז|''לקריאת מעלה ע''ש שלמה גורטובניק ז|''ל


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד