שובה של סיירת ההתנדבות

12/07/2023 כ"ג תמוז תשפ"ג

מחלקת הנוער, באגף חברה נוער וצעירים, מפעילה גם השנה, זו השנה השמינית ברצף, את אחת הפעילויות המבוקשות בקיץ – "סיירת ההתנדבות". הפעילות המיועדת לבני נוער עולים ל-ז' עד מסיימי ט', מתמלאת, בזמן קצר מאוד, בעשרות נערים ונערות שמחפשים לגוון את חופשת הקיץ שלהם עם פעילות ערכית שעיקרה ראיית האדם והסביבה והחשיבה על הצרכים החברתיים להם יוכלו לתת מענה.

הנוער, שנרשם לפעילות זו, מגוון וכולל את טווח גילאי חטיבת הביניים - בנים ובנות, דתיים וחילוניים. בעצם השיבוץ לפעילות מושקעת חשיבה רבה כדי לייצר קבוצות מגוונות ככל האפשר.

הסיירת פועלת במשך חופשת הקיץ יום אחד בשבוע, כדי לתת לנוער טעימה מהתחומים השונים. חשיבה רבה ניתנת גם לשלל תחומי המעורבות החברתית. בכל פעילות מוקדש זמן להכרת התחום, הצורך בעשייה המסוימת, אוכלוסיית היעד והאפשרויות העומדות בפני הנוער במידה וירצו להרחיב את הפעילות גם למהלך השנה במסגרת הארגון המסוים או בצורת מיזם ייחודי בתחום. צוות התנדבות הנוער במחלקת הנוער, מסייע במהלך השנה ביצירת החיבורים ושיתופי הפעולה הדרושים כדי לממש כמה שיותר מיזמים למעורבות חברתית.

הפעילות הראשונה השנה נערכה ב"ארון החברתי" שם שמעו המתנדבים הסבר על הצורך בצרכנות אקולוגית וסייעו במיון פריטי לבוש, בהמשך יגעו בתחום הקיימות גם במסגרת פעילות העמותה הצרפתית במודיעין ששם יסייעו במיון ואריזת תרומות שונות לצורך העברה למשפחות מעוטות יכולת, יגיעו למקלט הקופים כדי ללמוד על האפשרויות להגנה על חיות הבר ולסייע למטפלים בהכנה של ממתקים ומשחקים לקופים, יקימו גינות טיפוליות עם ילדים, נוער וצעירים מאלו"ט ויערכו פעילות הפגתית נעימה לילדי אקדם וכן באחד ממועדוני הקשישים העירוניים.

לסיום הקיץ, יסייעו מתנדבי הסיירת בתפעול יום כיף למשפחות המיוחדות בפארק המים העירוני, בהובלת המרכז למשפחה.

תחום התנדבות הנוער בדגש על מעורבות ואחריות חברתית הוא אחד התחומים המבוקשים בפעילויות הקיץ של אגף חברה, נוער וצעירים והעשייה תורמת לחוסן החברתי בעיר ומאפשרת פעילות משמעותית רב דורית שנמשכת גם במהלך השנה.

בני נוער מתנדבים בקיץבני נוער מתנדבים בקיץ


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד