סיפורי הגיל השלישי

01/08/2023 י"ד אב תשפ"ג

עמותת ארגמן יצאה במיזם של תיעוד סיפורי חיים מפי אזרחים ותיקים תושבי מודיעין מכבים רעות תחת הכותרת: "לכל אדם יש סיפור".

חמישה אזרחים ותיקים נענו לקול קורא שיצא בנושא זה, ומתנדבי ארגמן באו לבתיהם ורשמו מפיהם את סיפוריהם. הסיפורים לוו בתמונות ובצילומים, נערכו ויצאו לאור בחוברות אישיות.

החוברות הוענקו למספרים במפגש מרגש שהתקיים בבית יד לבנים בעיר ב-25 ביולי 2023 בנוכחות יו"ר ארגמן אברהם כץ-עוז והמנכ"ל יאיר טבת.

המספרים הודו במילים חמות למארגני המיזם ולמתנדבי ארגמן שתיעדו את סיפוריהם. "המתנדבת שבאה אל ביתי הוציאה ממני סיפורים שאפילו ילדיי לא הכירו", אמרה אחת מהן, תושבת חדשה במודיעין, והוסיפה, שבזכות הפגישות עמה למדה להכיר את הפעילויות הרבות והמגוונות של ארגמן.

"זה עשר שנים אני מנסה להוציא לאור את סיפורי", הצהיר מספר אחר, ורק עכשיו, תודות למיזם המבורך הזה הצלחתי סוף-סוף לעשות זאת". מספר שלישי, ניצול שואה, דיבר על הצורך שהוא חש להציג לפני הדור הצעיר את סיפור השואה כפי שהוא חווה אותו.

המתנדבים, מצידם, תיארו את העניין ואת ההתרגשות שאחזו בהם למשמע סיפורי החיים המרתקים השזורים בתולדות העם והארץ, וסיפרו על היחסים החמים שנרקמו בינם לבין האזרחים הוותיקים שאת סיפוריהם תיעדו.

נראה, שתיעוד סיפורי הגיל השלישי תרם לא מעט למספרים ולמתעדים גם יחד, ויש מקום להציע אותו לעוד ועוד מהאזרחים הוותיקים תושבי מודיעין מכבים רעות.

מפגש מרגש עם מספרות ומספרי הסיפוריםמפגש מרגש עם מספרות ומספרי הסיפורים


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד