בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום ראשון 1.9.19, נפתחו שערי בתי הספר והגנים ברחבי העיר ובכך סימנו את פתיחת שנת הלימודים תש"ף.
27,401 תלמידים וילדי גנים ילמדו השנה במערכת החינוך העירונית, וכמדי שנה נערך סיור של ראש העיר, חיים ביבס יחד עם ראש מינהל חינוך, בתיה שוכן –אורבוך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, יו"ר הנהגת הורים העירוני, אייל כהן, יו"ר ועד הגנים העירוני, חנן קלחמן לוינסקי, מנכ"ל העירייה, יורם כרמון ומנהלי אגפים נוספים.
הסיור התקיים במספר מוסדות חינוך בעיר על מנת לברכם לרגל השנה החדשה וכן על מנת לחנוך את המבנים החדשים במוסדות החינוך, שהעבודות להקמתם הושלמו במהלך חופשת הקיץ.
שנת הלימודים נפתחה ביום ראשון, 1.9.19, במתחם הגנים כינור וצ'לו בשכונת הציפורים. הילדים הקטנים התרגשו לקראת תחילת שנת הלימודים וכפי הנראה גם ההורים היו לא פחות נרגשים מהאירוע.
התחנה הבאה הייתה בית ספר שיבולים שם התקיים טקס חנוכת המבנה החדש בשכונת הכרמים ולאחריו גזירת הסרט והתקנת המזוזות הרשמיים.
בהמשך, נכנסו האורחים למרחב כיתות א' של בית הספר לחלוקת בקבוקי המים המסורתית. כזכור, תאגיד "מי מודיעין" מחלק מידי שנה בקבוקי מים לתלמידי כיתות א בכל רחבי העיר.
ראש העיר חיים ביבס ומנכ"לית התאגיד, טל אוחנה, חילקו את הבקבוקים לתלמידי כיתות א' בבתי הספר בהם ביקר ראש העיר בבוקר פתיחת הלימודים ושאר הבקבוקים יחולקו לתלמידי כיתות א על ידי הצוות החינוכי בבתי הספר. ראש העיר הפציר בתלמידים להקפיד על שתיית מים מרובה במיוחד בימים אלה כאשר מזג האוויר שרבי.
לאחר מכן הגיעו המסיירים לבית הספר העל יסודי עירוני ב' ע"ש יצחק רבין שם הציגה מנהלת בית הספר, ריקי נגרי, את מרחבי הלימוד החדשים ובהם האולפן הירוק (המיועד לצילומי וידאו), מרחב כיתתי משולב המאפשר לימודים בקבוצות קטנות ועוד.
חלקו האחרון של הסיור נערך בבית אריאל, שם חנכו הנוכחים עם תלמידי אריאל את הקמתו של מבנה נוסף לבית הספר, הכולל תוספת של שש כיתות לימוד ל-18 כיתות הלימוד הקיימות, חדרי שירותים, מעבדה טכנולוגית וספריית בית ספר.
ראש העיר חיים ביבס: "כל פתיחת שנת לימודים עבורי מרגשת יותר מקודמתה. אני רוצה לאחל לכולם, לילדי הגנים, התלמידים והמורים, שנת לימודים פורייה ומוצלחת. פתיחת השנה הייתה חלקה, מסודרת ומוצלחת אך אנחנו לא נחים על השמרים וכבר היום אנחנו ממשיכים במלוא הכוח להוסיף ולשפר את מערכת החינוך בעיר בכל התחומים, בפיתוח הסביבתי של בתי הספר, בהקצאת מחשבים וטכנולוגיה נוספת לטובת התלמידים ובשיפור ההישגים. שתהיה לנו שנה טובה."
היכנסו לתעודות הזהות של בתי הספר
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''