שכונת מורשת

29/01/2023 ז' שבט תשפ"ג

שכונת מורשת משתרעת על שטח של 1,600 דונם למרגלות גבעת הברפיליה. גבולה הדרומי הוא ואדי ענבה ושכונת נופים, ממזרח היא גובלת בשכונת אבני חן.

בעבר נקראה השכונה מתחם P . ועדת השמות העירונית החליטה לקרוא לשכונה בשם "מורשת", כאשר שמות הרחובות יהיו על שמות אירועים, מנהיגים או אישים, שהותירו את חותמם על מדינת ישראל בתחומים שונים.

בשכונה נבנות 4,204 יחידות דיור ו-300 יחידות דיור מוגן. בשכונה 67 מגרשי מגורים ושבעה מגרשי מסחר. 362 דונם משטח השכונה מיועד להקמת 19 פארקים שכונתיים או שטחים ירוקים ציבוריים, שיכללו מתקני משחק לילדים ופינות ישיבה וחלקם ייחודיים יותר כמו למשל פארק מרכזי בשכונה שבו יהיו אלמנטים של מים, פסלים ותאורה דקורטיבית וגן הבוסתנים שבו יותקנו מתקני אקסטרים, גינת כלבים שולחנות משחק ופיקניק ועוד.

לצד מתחמים אלה מבוצעות עבודות פיתוח של טיילת ענבה וטיילת לאורך יהודה המכבי וכמובן האטרקציה המרכזית של השכונה, גבעת אשון שהינה גבעה עם שרידים ארכיאולוגיים שהעבודות לפיתוחה ושימורה נעשות בשיתוף עם רשות העתיקות. בינואר 2022 הסתיימו העבודות להקמת שבילי ההליכה המונגשים ברחבי הפארק. עבודות השימור בפארק נמצאות בשלבים מתקדמים.

בשכונה יבנו 14 רחובות: משה שרת, לוי אשכול, יצחק שמיר, שמעון פרס, אריאל שרון, חיים ועזר ויצמן, יצחק בן-צבי, זלמן שזר, אפרים קציר, יצחק נבון, חיים הרצוג, גולדה מאיר, שרה אהרונסון.

הרחוב הצפוני ביותר בשכונה, הוא רחוב שבעתיד יהיה רחוב מרכזי במבנה הידוע בעיר של עמקים, ויחבר עם שכונה עתידית נוספת בשלב ב' של העיר ועל כן הוחלט לקרוא לו רחוב עמק חפר.

במהלך חודש פברואר 2022 נכנסו הדיירים הראשונים לשכונת מורשת החדשה, 116 יחידות דיור של פרויקט המגורים "דורון לוי". זאת במקביל לפיתוחם המואץ של פרויקטי המגורים בשכונה.

היכנסו לקריאת סיקור כנס תושבי שכונת מורשת – לחצו כאן

כל מה שצריך לדעת על שכונת מורשת:

ביום רביעי 25.1.23 התקיים מפגש הסברה להורים, תושבי שכונת מורשת, לקראת פתיחת מוסדות החינוך בשכונה בשנת הלימודים תשפ"ד.
במפגש הוצגה מערכת החינוך בעיר, תמונת מצב עדכנית לגבי מוסדות החינוך בשכונה ודגשים בתהליך הרישום. לצפייה במצגת שהוצגה במפגש לחצו כאן

נתוני השכונה, רחובות, צמתים, שטחי ציבור, פארקים ואטרקציות – לחצו כאן

מוסדות ציבור ומסחר בשכונה, תנועה ותחבורה ציבורית, ניקיון ופינוי אשפה – לחצו כאן

מוסדות החינוך בשכונה – לחצו כאן

מערך הביטחון העירוני בשכונה – לחצו כאן

התקנת פרגולות, תוספת קירוי, מעקות, גדרות במרפסות וחצרות – לחצו כאן

מידע לתושבי שכונת מורשת – לחצו כאן לצפייה בחוברת הדיגיטלית

ביום ראשון 26.6.22 ערכה עיריית מודיעין מכבים רעות כנס מיוחד לתושבי שכונת מורשת ולאלו שעתידים לגור בה.
לפניכם המידע וההסברים מאת מנהלי האגפים והמנהלים בעיריית מודיעין מכבים רעות

מנהל אגף חירום וביטחון – שמוליק כהן

ראש מינהל החינוך – בתיה שוכן אורבוך

אדריכלית העיר – נילי טייכמן

המשנה למנכ"ל העירייה – גיא עידו

מנכ"לית החברה הכלכלית – טל אוחנה

שכונת מורשתשכונת מורשת


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד