שכונות העיר

15/06/2022 ט"ז סיון תשפ"ב

העיר מודיעין מכבים רעות כוללת (נכון לשנת 2019) 12 שכונות שנבנו בשלב א' אליהם צורף בשנת 2003 רובע מכבים-רעות.

מרבית השכונות במודיעין נקראו עם תחילת האכלוס על שם האדריכלים שתכננו אותם ומתחמים בהם נקראו על שם החברה הבונה. בשנת 2010 נבחרו שמות חדשים לכל שכונות העיר שרובם נובעים משמות הרחובות באותה שכונה.

בלב כל שכונה שדרה רחבה הנושאת שם עמק בארץ. שמות הרחובות המשניים נקבעו על ידי ועדת השמות העירונית על פי נושאים. כך שכונת מוריה נושאת שמות נשים מהתנ"ך וגיבורות ישראל ובשכונת הנחלים נושאים הרחובות שמות נחלים ברחבי המדינה. בשכונת הציפורים נקראים הרחובות על שם סוגי עופות וציפורים.

בחלק המערבי של העיר נמצאות בשלבים שונים של פיתוח שלוש שכונות נוספות, ובמרכז העיר נבנה מרכז העסקים הראשי הכולל שדרה מרכזית, בנייני מסחר, מבני ציבור ובנייני מגורים

מודיעין מכבים רעות. צילום: גידי אבינערימודיעין מכבים רעות. צילום: גידי אבינערי

שכונות עתידיות

על פי התוכניות המקוריות בתכנון העיר מודיעין מכבים רעות צפויות להיבנות עוד שלוש שכונות חדשות על מנת להשלים את שלב א' של העיר הצפויה למנות 120 אלף תושבים.

שלוש השכונות הן שכונת גבעת שר הנמצאת מצדו השני של כביש 431 מול שכונת משואה, שבה מתוכננות להיבנות 6,000 יחידות דיור. שכונת נופים, בשלבי אכלוס, נמצאת ממערב לשכונת הציפורים ומונה כ-1500 יחידות דיור. שכונת מורשת הנמצאת ממערבית לשכונות אבני חן והמגינים, בה מתוכננות להיבנות 4,200 יחידות דיור.

השכונה העתידית גבעת שר נקראת על שם סמיכותה לגבעה ההיסטורית והאתר הארכיאולוגי הנמצא בה. רחובות השכונה ייקראו על שמות תבלינים.

בעתיד צפוי להתחיל תכנון שלב ב' של העיר בגבעות הדרומיות והצפוניות שאמור להשלים את תוכנית המתאר הכוללת של העיר שתמנה 240 אלף תושבים.

מפת העירפניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד