הודעות ועדכונים

14/01/2024 ד' שבט תשפ"ד

התנגדות העירייה לשינוי אופיין של מכבים ורעות בתכנית המתאר

עיריית מודיעין מכבים רעות הגישה ערר לתוכנית המתאר של מינהל התכנון כאשר אחד העררים המובילים הייתה ההמלצה להגדיר את מכבים ורעות כאיזורי פיתוח עירוני.

כידוע, תוכנית המתאר הכוללנית מד/2040 אשר פורסמה להתנגדויות במהלך חודש יולי האחרון, כוללת התייחסות לעתידם של מכבים ורעות בראייה של עשרות שנים קדימה. על פי התוכנית, הגדיר מינהל התכנון את מכבים ורעות כאיזורי פיתוח עירוני. המשמעות היא שעל פי התוכנית, תבוטל הגדרתה של רעות כיישוב פרוורי ומכבים כיישוב כפרי. שינוי הייעוד על פי התוכנית, עלול לגרור לבנייה רוויה, כולל בחורשות ובשטחים מסביב ולגרום לשינוי מהותי של מכבים ורעות.

כזכור כבר בחודש אפריל שלח ראש העיר, חיים ביבס, מכתב חד משמעי למינהל התכנון בו הוא מודיע על התנגדותו הנחרצת לשינוי ההחלטה השגויה ודרש באופן שאינו משתמע לשתי פנים, כי יישמר אופיין של השכונות, כשכונות בעלות צביון כפרי ופרוורי כפי שהן כיום. ביום שני 31.8.21, אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להגיש גם את התנגדותה תוך דרישה לשמור על מכבים ורעות בייעודם הקיים.

חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות: "מכבים ורעות הם שני ישובים בעלי מאפיינים קהילתיים יחודיים המהווים חלק חשוב וערכי בעיר שלנו בדיוק כפי שנקבע ועוגן בוועדה לתכנון ובנייה לאחר איחוד העיר בשנת 2003. בתאריך 29 בחודש אפריל האחרון הגשתי דרישה לביטול שינוי היעוד של מכבים רעות ושמירה על אופיין הכפרי-פרוורי. אני בטוח שהאופי של מכבים-רעות יישאר ויישמר בדיוק כפי ששמרנו עליו עד כה."

שלמה פסי, מ"מ וסגן ראש העיר ומחזיק תיק רובע מכבים-רעות: "ההחלטות במסגרת תכנית המתאר הכוללנית מד/2040 בעלות חשיבות גדולה לעתידה של העיר ובכלל זה, קריטיות למכבים ורעות. כמחזיק תיק הרובע, אני יחד עם ועד הרובע מחזקים את ידיו של ראש העיר ומודים לו על ההבנה העמוקה והמחויבות האישית לשימור אופיים הייחודי של מכבים ורעות. אנו לא נשקוט ונמשיך לפעול ולהוביל לתוצאה שתשמור את מכבים ורעות לטובת הדורות הבאים ואופיים הירוק והמיוחד ימשיך להיות חלק חשוב בנוף העירוני".

מכבים רעותמכבים רעות

מיפוי ממ"דים במכבים רעות

כחלק מהלקחים של מבצע "שומר החומות" החליט אגף ביטחון וחירום לבצע מיפוי ממ"דים במכבים וברעות במטרה לשפר ולייעל את המענה שיינתן לתושבים הנדרשים להגיע למקלטים ציבוריים בשעת חירום, עם הישמע אזעקה.

במסגרת המיפוי יעברו נציגי האגף ו-וועד הרובע בין בתי התושבים וימפו הימצאות ממ"דים. על מנת להקל ולזרז את תהליך המיפוי פרסמה העירייה לתושבי מכבים ורעות סקר ולעדכן האם קיים בביתם ממ"ד תקני. לכניסה לסקר לחצו כאן

כזכור, השכונות מכבים ב', ג' ורעות א' הוקמו לפני שנקבע בחוק ההתגוננות האזרחית כי חלה חובה על התקנת מקלט או מרחב מוגן דירתי (ממ"ד). לאחר מבצע "שומרי החומות" הנחה ראש העיר, חיים ביבס, את אגף ההנדסה בעיריית מודיעין מכבים רעות לטפל בבקשות להיתר בניה לתוספת ממ"ד המאושר על ידי משרד הביטחון בלבד באופן מידי, ולייצר הליך רישוי מקוצר "מסלול ירוק", וזאת במטרה לעודד תושבים להגיש בקשה להיתר ובכך לספק לבני ביתם הגנה מפני איום הטילים. כעת העירייה באמצעות אגף הביטחון תבחן במקביל כיצד להנגיש את המקלטים הציבוריים עבור הציבור שאין בביתו ממ"ד.

ממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק הביטחון, שלמה פסי: "מבצע "שומר החומות" העלה על סדר היום את הצורך בהנגשת המקלטים הציבוריים במכבים וברעות לטובת התושבים שאין בביתם ממ"ד, זאת לצד יצירת מסלול מקוצר לתושבי מכבים רעות, המעוניינים להתקין בביתם ממ"ד תקני. אני מבקש מתושבי הרובע לענות על הסקר מהר ככל האפשר כך נוכל לייעל ולקדם את עבודת אגף הביטחון בנושא זה."

עדכון כריתת עצי האלביציה במכבים ורעות

עץ אבליציה

החל מחודש אוגוסט מבצעת העירייה כריתה של כ-80 עצי אלביציה צהובה בשטחים הציבוריים הפתוחים שבמכבים רעות. כזכור, לפני מספר חודשים הוחלט על ידי העירייה ומינהלת הרובע לכרות את עצים אלו בעקבות סקר אגרונומי מקצועי שקבע כי חלק מהעצים מהווים סיכון בטיחותי. תהליך הכריתה כולל כריתה של העץ, קטילת השורשים ופיתוח האזור שנפגע כולל השלמת צמחייה.

עד כה, נכרתו ברעות יותר מ-40 עצים, באופן מקצועי ומסודר בהובלת מחלקת גנים ונוף של אגף שפ"ע, ומנהל המחלקה, שלום זעפרני.

עבודות הכריתה במכבים עתידות להיות מורכבות יותר בשל המדרכות המקיפות את העצים. העצים שנכרתים היוו סיכון לפגיעה בתשתיות התת קרקעיות של הישוב ולפגיעה במדרכות ובכבישים. כמו כן, העצים החלו לפגוע בעמודי החשמל העיליים ונשירתם הרבה היוותה לעיתים מטרד לתושבים.

בטרם תחילת העבודות, אישרו נציגי הקרן הקיימת לישראל, הגוף האחראי במדינת ישראל למתן אישורים לעקירת עצים, באופן פרטני את כל אחד מהעצים שסומנו לכריתה בשל הסכנה שהם מהווים לפגיעה במרחב הציבורי, בנפש וברכוש.

לחצו כאן - רשימת עצי אלביציה המיועדים לכריתה (מסומנים בעגול אדום על הגזע).

עדכון הודעה בעניין תקנות דמי הקמה תאגיד מי מודיעין

בעקבות פרסומים שונים, שאינם תואמים את המציאות, מצאתי לנכון לעדכנכם, בתיאום עם מ"מ מנכ"ל תאגיד מי מודיעין רו"ח טל אוחנה בעובדות כמות שהן:

1. תאגיד מי מודיעין אינו גובה דמי הקמה בהתאם ליתרת זכויות הבנייה בתב"עות הקיימות במכבים רעות.

2. בעקבות החלטה זו, תשלומים ששולמו בעבר בפועל לתאגיד המים בגין דמי הקמה הנ"ל הושבו באמצעות העברה בנקאית לחשבון הבנק של התושבים בתוספת ריבית, פיגורים, על פי הדין היום, יום חמישי 7.1.2016.

3. כל התשלומים שנמסרו בצ'קים כפיקדון על ידי התושבים עבור דמי הקמה במסגרת התב"ע הקיימת הושבו באמצעות נציג התאגיד
באופן פיזי/ידני במהלך השבוע שחלף.

4. נציגי התאגיד יצרו קשר טלפוני אישי עם כל אחד ואחת מהתושבים ששילמו ו/או הפקידו צ'קים עבור דמי הקמה, וקיבלו הסבר מלא על
כל התהליך.

אלה הן העובדות כדלקמן וכל פרסום אחר על ידי גורמים שאינם מוסמכים הינו משולל בסיס. אותם גורמים המפיצים את המידע המוטעה מוזמנים לבדוק את העובדות מול התושבים שקיבלו את השירות הנ"ל.

תושבים המעוניינים לקבל הסבר נוסף מוזמנים לפנות למחלקת השירות של תאגיד המים: 1-800-300-420

בברכה,
שלמה פסי
סגן וממלא מקום ראש העיר
מחזיק תיק רובע מכבים רעות

פיצול יחידות דיור, ללא היתר, אסור

תושבים יקרים
תשומת לבכם כי פיצול יחידות דיור, ללא היתר, אסור.
עוד נבהיר כי מדיניות ועד הרובע היא שלא לעודד פיצול יחידות דיור ולשמור על אופיו היחודי של הרובע, לפיו קיימת יחידת דיור אחת למגרש.

נדגיש כי אפשרות תכנונית לתוספת מדרגות חיצוניות (בהיתר) נועדה על מנת לאפשר לתושבים נוחות ושימוש מיטבי בבית ולא על מנת לאפשר פיצול יחידת הדיור.

ככל שיתגלו פיצולי יחידות דיור, ללא היתר, ינקטו הליכים משפטיים פלילים.

על מנת למנוע עוגמת נפש לתושבים, ולבקשת ועד הרובע מצאנו לנכון להבהיר את הנושא במזכר זה.

בכבוד רב,
אדר' צחי כץ, מהנדס העיר
דנה חפץ טוכלר עו"ד היועצת המשפטית

גיוס מתנדבים למשמר רובע מכבים רעות

לאחרונה ישנה תופעה של עליה במספר ההתפרצויות לדירות במודיעין מכבים רעות. לאור זאת החל מבצע לגיוס מתנדבי משמר הרובע, לפעילות שמירה על השכונה בישובים מכבים-רעות, בשיתוף משטרת מודיעין ומועצת רובע מכבים-רעות.

הפעילות הינה בתחומי שמירה על ביטחון הישוב, מניעת עבירות פליליות (פריצות , גניבות, אלימות, נזק לרכוש וכו' ) וכוללת סיורים ממונעים עם כחול מהבהב ,ליצירת הרתעה ובטחון בקרב התושבים ברובע.

ההתנדבות מופנית לגברים ונשים כאחד, בגילאי  18-65 שנים, בעלי בריאות תקינה וללא עבר פלילי,.

הפעילות הינה בזוגות פעם בחודש משמרת של 4-3 שעות. הסיורים בלבוש אזרחי (אפוד זוהר) ויתקיימו בימי השבוע על פי היכולת והדרישה.

המתנדבים יעברו הדרכה קצרה בנושא סמכויות המתנדב ולאחריהן יפעלו ברכב המוקצה לפעילות ע"י עיריית מודיעין מכבים-רעות, או ע"י משטרת ישראל.

המתנדבים יקבלו תעודת מתנדב ובזמן פעילותם מכוסים ביטוחית ע"י משטרת ישראל.

"מי ישמור על הבית שלך אם לא את/ה"
"הצטרף למשמר הרובע!  בשבילך ובשביל המשפחה"


המעוניינים להתגייס נא לפנות ל:

שםתאורטלפוןפקסדואר אלקטרוני
שםמנהלת רובע המכבים-רעותתאורטלפון08-6135782, 08-6135783פקס08-9750436דואר אלקטרוניminhelet_mazkirut@modiin.muni.il
שםגורי ארדתאוררכז המתנדביםטלפון050-9262889פקסדואר אלקטרוניguri@adn-wiring.com
שםאיתן ג'מילתאורשוטר הקהילתיטלפון050-6273498פקסדואר אלקטרוניgamil13@bezeqint.net

אגרת יושב ראש מועצת הרובע


תושבות ותושבים יקרים
מועצת הרובע (ועד הרובע בשמו החדש) יצאה אל הדרך.
בישיבה שקיימנו עם ראש העיר קיבלנו את המושכות ואף נערכו בחירות פורמליות לראשות ועד הרובע.
ועד הרובע החדש לקח על עצמו מחויבות ובדעתנו לעמוד מאחוריהן.

לכל מי שפנה ולא זכה למענה ראוי, עמכם הסליחה, אנו מעמידים לרשותכם את אמצעי הפנייה לכלל החברים ולמנהלת הרובע על מנת שתזכו למענה הולם ובזמן.

קישור לצור קשר של מועצת הרובע מכבים רעות

בימים אלו אנו שוקדים על עדכון רשימות הדוא״ל על מנת שנוכל לעמוד בקשר עם כלל התושבים גם אלו שאינם משתמשי פייסבוק.

נודה באם תשלחו למנהלת הרובע עדכונים בנוגע לפרטים האישיים: (מס' טלפון, כתובת ודו"אל). מנהל הרובע: minhelet@modiin.muni.il, מזכירות: minhelet_mazkirut@modiin.muni.il.

מכאן אני קורא לכל אחת ואחד מכם לבוא ולהצטרף אלינו לעשייה, הצטרפו לוועדות הרובע, קחו חלק בתרומה לקהילה, למען התושבים ולמען היישובים.

אני פונה אליכם ברמה האישית ומבקש את מעורבותכם.

הנני זמין, במייל ובנייד, אל תהססו לפנות אליי בכל עניין, אעשה כל שביכולתי לסייע.

בכל פנייה במייל אבקש שמנהלת הרובע תיודע על מנת להחיש את הטיפול.

איחוליי הצלחה לחבריי למנהלת הרובע, ותודות לשלמה פסי ואייל הנדלר שמייצגים אותנו נאמנה במועצת העיר כמו גם תודות לעודד ויפה על עבודתם במשרדי המנהלת.

שלכם תמיד

כפיר כהן, עו"ד
יו"ר מועצת הרובע מכבים רעות.


הסכם שנחתם לאספקת גז ברעות עם חברת אמישראגז

ועדת ביטחון רובע מכבים רעות

קריאה לתושבי מכבים רעות בואו נחזיר לעצמנו את הביטחון והשקט
בואו להתנדב לפעילות למניעת פריצות ברובע

נא לפנות למשרדי ועד הרובע בטל' 08-6135783, 08-6135782
או במייל shira_v@modiin.muni.il ,minhelet@modiin.muni.il.


בטחון

מחסומים בכניסה לישובים
אנו מאמינים כי המחסומים הינם חלק חשוב במרכיבי הביטחון במכבים רעות.

ועד הרובע פועל למסד מערכת בטחון הכוללת בנוסף למחסומים סיורי ניידות שיטור ואבטחה, גדרות, מצלמות אבטחה המחוברות למוקד העירוני.

פריצות וגנבות
אנו קוראים לתושבים לגלות ערנות. בלי להכליל יש לנו חשד מוצק כי הרבה קבלני שיפוצים וכד' המגיעים מהשטחים מעבירים מידע כזה או אחר לפורצים וגנבים.

כמו כן, אחת מדרכי הפעולה של הגנבים היא סיור רגלי תמים לכאורה של אחד או שניים בשעות הבוקר ההולכים וסורקים במבטים את הבתים וכלי הרכב לצורך הכנת דרכים לפריצה.

למדנו כולנו כי הגנבות הללו בקלות יכולות להפוך לפשעים חמורים יותר הן פח"ע והן פגיעה בגוף לצורך הימלטות.

מה עושים?
1. לפתוח עיניים ולדווח למוקד העירוני או ישירות למשטרה על חשודים. על כל דיווח כזה תגיע ניידת שיטור או אבטחה.
2.מי שעורך שיפוצים עליו להיזהר מגילוי רכושו ע"י המשפצים. כמו כן יקפיד שלא תהיה הזדמנות לשכפל את המפתחות שלו.
3. אנו מעוניינים להקים כיתות כוננות, יש הרבה חברים שמבלים זמן רב בישוב ולכן יכולים להצטרף. כל מי שמעוניין יפנה למשרד ועד הרובע בטלפון 08-9262698, 08-9750436 או בדוא"ל: minhelet@modiin.muni.il
4.לדיווח על אזעקות או אירועים חשודים יש לפנות למוקד 106, דוא"ל : moked02@modiin.muni.il

''התנהגות נכונה בעת רעידת אדמה''

להלן כללי ההתנהגות נכונה בעת התרחשות "רעידת אדמה":

בעת שהייה בתוך מבנה:
אם אתם נמצאים בתוך מבנה וחשים שהאדמה רועדת תחת רגליכם, עברו במהירות למקום בטוח - על פי סדר העדיפויות שלהלן:

 • שטח פתוח – אם ניתן לצאת מהמבנה בתוך שניות – צאו מהמבנה אל שטח פתוח.(בעיקר השוהים במבנה חד קומתי או בקומת קרקע)

 • אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות- היכנסו למרחב המוגן (ממ"ד). יש להשאיר את דלת הממ"ד פתוחה.

 • אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות ואין מרחב מוגן - צאו אל חדר המדרגות ואם ניתן, המשיכו לרדת אל היציאה מהבניין.

 • רק אם אינכם יכולים לפעול כך- תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר פנימי.

  בעת שהייה בחוץ:
  אם הרעידה מתרחשת כשאתם מחוץ לבנין - הישארו בשטח הפתוח והתרחקו ממבנים, מגשרים ומעמודי חשמל.

  בעת שהייה בחוף הים:

 • אם אתם בחוף הים בעת רעידת אדמה, עזבו מיד את החוף מחשש שיגיע גל צונאמי שיציף אותו. התרחקו מן החוף בקילומטר אחד
  לפחות.

 • על מי שאינם יכולים לעזוב את אזור החוף לעלות לפחות לקומה 4 של בנין קרוב.

 • אל תשובו לחוף ב- 12 השעות שאחרי הרעידה. נסיגת ים (שפל) חזקה ופתאומית היא סימן לצונאמי מתקרב.

  הנחיות נוספות:

 • לפני עזיבת המבנה יש לנתק את המפסקים הראשיים של הגז ושל החשמל.

 • בדרככם למקום הבטוח התרחקו מקירות הבית החיצוניים, מחלונות וממדפים.

 • אין להשתמש במעלית בזמן הרעידה ולאחריה - אתם עלולים להיתקע בתוכה.

 • אם אתם יושבים בכיסא גלגלים - נעלו אותו והגנו על ראשכם (לאחר שהגעתם למקום בטוח).

רוצים לדעת מה קורה ברובע?

במסגרת שיפור איכות השירות ושמירת הקשר, עמכם התושבים, אנחנו מוציאים הודעות ועדכונים על המתרחש ברובע.

אם עדיין לא הצטרפתם, אנא העבירו אלינו את כתובת המייל שלכם וכך תוכלו להיות מעודכנים בכל המתרחש במכבים רעות: חדשות, הודעות קהילה, אירועים ופעילויות פנאי. וכן הודעות מיוחדות כגון סגירות כבישים ועדכונים בחירום ובשגרה.

המידע ישלח אליכם לתיבת המייל ואנו מתחייבים שלא לעשות כל שימוש נוסף בכתובת המייל ולא להעבירה לאף גורם אחר.

לרישום והצטרפות שלחו מייל למינהלת הרובע minhelet@modiin.muni.il

תמונות רובע מכבים רעות


תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 1 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 1 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 2 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 2 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 3 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 3 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 4 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 4 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 5 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 5 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 6 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 6 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 7 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 7 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 8 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 8 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 9 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 9 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 10 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 10 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 11 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 11 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 12 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 12 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 13 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 13 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 14 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 14 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 15 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 15 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 16 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 16 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 17 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 17 מתוך 18
תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 18 מתוך 18תמונות רובע מכבים רעות: תמונה 18 מתוך 18


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד