ברוכים הבאים לגבעת אשון – המקום בו עבר, הווה ועתיד נפגשים

לקראת פיתוח שכונת מורשת במודיעין המודרנית נערכו חפירות ארכיאולוגיות בגבעת אשון, שחשפו שרידים מרתקים מהתקופה החשמונאית, ההלניסטית והרומית. השרידים מספרים את סיפורו של היישוב הקדום, שהוקם על המדרונות והגבעות שבשכונה.

האתר ממוקם בליבה של שכונת מורשת, ומהווה בכך אתר ראשון מסוגו בארץ הטומן בחובו אוצרות קדומים כשמסביבו בנייני מגורים, המחברים יחד בין מודיעין העתיקה לעיר המודרנית.

אתם מוזמנים להצטרף להרפתקת טבע, נוף ומורשת בלב השכונה, המתאפשרת הודות לעבודות השימור והפיתוח של עיריית מודיעין מכבים רעות באמצעות החברה הכלכלית של מודיעין ובשיתוף רשות העתיקות.

נפגוש שרידים רב ממדיים של בית חווה מוגן ואזור תעשייה, שבו בית בד, גת תעשייתית, מקווה טהרה ומחסנים מתקופת החשמונאים, שיש הסוברים כי שימשו גם את עולי הרגל לירושלים. נזחל במערכת מסתור מימי מרד בר כוכבא, נתרשם משרידים של בית אחוזה מהתקופה הרומית, נתוודע לחי ולצומח, וניחשף לחיי היום יום של השכנים שחיו כאן בעבר.

הידעתם? הממצאים הארכיאולוגיים שנחשפו בחורבת אשון מוצגים במוזיאון מורשת החשמונאים בעיר מודיעין מכבים רעות. לאתר המוזיאון

גבעת אשוןגבעת אשון

מידע למטיילים

למי מתאים: כל המשפחה

אופי המסלול: מספר שבילים: טיילת ספורט שאורכה כקילומטר. שביל טיול היקפי באורך של כ-700 מטרים. שביל ארכיאולוגיה ראשי כ-500 מטרים.

מיקום: רחוב חיים ויצמן שכונת מורשת מודיעין

הגעה לאתר: יש לכתוב ביישומון ווייז - חורבת אשון.

חנייה: מרחוב אריאל שרון לרחוב חיים ויצמן 32 ( חונים בחניון התת קרקעי) ומשם ממשיכים ברגל לשביל כניסה לגבעה.

נגישות: מרבית האתר מונגש במסלולי הליכה המתאימים לכיסאות גלגלים ועגלות. ישנם חלקים מסוימים של שרידים ארכיאולוגיים שאינם מונגשים.

כללי התנהגות: כדי שכולנו נוכל להמשיך ליהנות מהטבע, מהנוף ומהמורשת ליד הבית, אנא שמרו על הניקיון. הבערת אש אסורה.

לחצו כאן למפת האתר

תיאור המסלול

הגבעה בנויה כמעגל עם מספר שבילים:
בשביל החיצוני, טיילת ספורט שאורכה כקילומטר. פנימה יותר, שביל טיול היקפי באורך של כ-700 מטרים. במרכז, במעגל הפנימי ביותר המהווה ליבה של הגבעה, שביל ארכיאולוגיה ראשי כ-500 מטרים. לאורכם של השבילים עמדות קוליות המספרות את סיפורה של החורבה והשכונה, פינות ישיבה ומתקני משחק.

גבעת אשוןגבעת אשון


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד