פארק אתגרי לרוכבי אופניים

01/11/2023 י"ז חשון תשפ"ד

הפארק האתגרי לרוכבי אופניים במודיעין מכבים רעות משתרע על שטח של כ-800 מ"ר בשדרות מנחם בגין והוא כולל מסלול פאמפטראק אתגרי באורך של כ-200 מטרים. מסלול זה בתקן UCI דבר שמאפשר לקיים במקום תחרויות בינלאומיות. לצד המסלול התגרי הותקן מסלול פאמפטראק עשוי בטון לילדים באורך של כ-80 מטרים.

הפארק הינו מתחם אטרקציה מדהים לחובבי ומקצועני האופניים למיניהם בשלל מסלולים ואפשרויות. הפארק מהווה אטרקציה ספורטיבית יחידה במינה בישראל שמבוססת על ניסיון רב בתחום זה כנהוג בארה"ב ובאירופה.

בפארק מסלולי עפר ומסלולים סלולים אשר משולבים בהם גשרונים, מסלעות, מעברים ומכשולים שונים לפיתוח מיומנות רכיבה ברמות השונות.


פארק האופניים משלב מתקנים של מסלולי אופניים המאופיינים לפי סוג פני הקרקע, דרישות של הקהילה והרכב רמות הקושי והאתגר. המתקנים מאורגנים בצורה לוגית ומותאמת לאתר התומך ביצירת חוויה איכותית של רכיבה באופני הרים עבור מגוון רמות של קושי.

פארק אתגרי לרוכבי אופנייםפארק אתגרי לרוכבי אופניים

מסלולי קפיצות Dirt Jumps

באתר שלושה מסלולי קפיצות, המציעים לרוכבים הדרגתיות וריגושים. כל מסלולי הקפיצות הם באורך של כ-80 מטר וכוללים5 עד 8 מאפייני קפיצות (jump features). מאפייני הקפיצות גדולים יותר וסמוכים יותר זה לזה במסלול הקפיצות הגדול, כאשר מאפייני קפיצות קטנים יותר ועם ריווח גדול יותר במסלול הקפיצות הבינוני והקטן.

מסלול זורם Flow Trail

המסלול הזורם הוא באורך של 400 מטר, ומשתמש בשיפוע שבקצה הצפוני של האתר על מנת לספק גרביטציה לפני שהוא מתפתל כנחש דרך האזור האופקי / נמוך יותר של האתר. המסלול ישתמש בפניות מוגבהות (BERMS), רולרים (rollers) ו-TTFs (מאפייני מסלול טכני) אופציונליים מאבן וזאת כדי להציע התקדמות הדרגתית בכישורי הרוכב. ניתן לרכב במסלול הזורם כבלולאה רציפה וסגורה, מה שיאפשר לרוכבים לבצע הקפות של המסלול.

פאמפ טראק Pump Track

מסלול זה הוא באורך 50 מטר, והוא משתמש ברולרים ובפניות מוגבהות (BERMS) על מנת לאפשר לרוכבים להשלים הקפה בלי להשתמש בדוושות האופניים. מאפיינים אלה משולבים יחדיו ויוצרים מסלול חלק בצורת לולאה. הכישורים הנלמדים מרכיבה בפאמפ טראק מאפשרים לרוכב ללמוד על הקצב והזרימה של רכיבה במסלולים הספציפיים לאופניים, ולפתח מודעות גופנית יחד עם פיתוח כישורי רכיבה, וזאת לפני שהם מתקדמים למסלול הזורם ולמסלולי הקפיצות.

מסלול לולאה Skills Loop - לאימון טכני

מסלול הלולאה לאימון טכני הוא באורך 200 מטר, והוא מציע לרוכבים טעימה מהאלמנטים של המסלולים האחרים הזמינים באתר, ויאפשר להם להתאמן ולפתח כישורים הדרושים לרכיבה במסלולים טכניים ברשת הרחבה יותר של מסלולי הרכיבה בישראל. מאפיינים טכניים של אבנים, סלעים וצמחייה לצד מאפייני קרקע כגון רולרים ופניות מוגבהות (BERMS) יאפשרו פיתוח הדרגתי של הכישורים. סלעים תלולים, סיבובים ומשטחי אבנים (rock gardens) מצטרפים לגשרי עץ ומאפייני קרקע.

פארק אתגרי לרוכבי אופנייםפארק אתגרי לרוכבי אופניים

הפארק האתגרי לרוכבי אופניים – שד' בגין (פינת אסתר המלכה) פתוח בכל ימות השבוע ללא תשלום.

  • תאורה במגרשים פועלת בחודשים יולי אוגוסט עד השעה 24:00

  • בחורף עד השעה 22:00

  • בקיץ עד השעה 23:00

    הפארק בשבילכם ולמענכם - אנא שימרו על הניקיון ועל כללי הבטיחות!

    המוקד העירוני 08-9726020 או 106פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד