גורי חתולים נטושים

14/09/2023 כ"ח אלול תשפ"ג

ד"ר עינב עופר, מנהל השרות הווטרינרי פונה לתושבי מודיעין מכבים רעות בנושא המלטות חתולי רחוב בחצרות הבתים.

השרות הווטרינרי העירוני אוסף חתולי רחוב באופן קבוע משטחים ציבוריים וחצרות פרטיות ומעבירם לחדר הניתוחים העירוני, שם עוברים ניתוח עיקור/סירוס, חיסון כנגד כלבת ולאחר התאוששות משוחררים בחזרה למקום מחייתם הקבוע.

הניסיון מראה שחתולים היוצאים ממעגל הרבייה נוטים בתקופות הייחום פחות ליילל, לריב ולפצוע אחד את השני כך שפעולת העיקור מיטיבה עם חתולי הרחוב ותושבי העיר.

בתקופת ההמלטות, בעיקר באביב ובסתיו, חתולה לא מעוקרת מחפשת מקום מוגן להמליט כגון: מחסן, עציצים ריקים, מסתורי כביסה ועוד. זה דרכה של אמא חתולה למצוא מקום מחסה המגן על גוריה אשר במשך השבועות הראשונים לחייהם חסרי יכולת קיום, דורשים הנקה כל שעתיים-שלוש ואלמלא אמם, שרידותם לא גבוהה ולרוב ימותו.

הניסיון מלמד שכאשר מתרחשת המלטת גורים בחצר בית, ברוב המקרים, אמא חתולה תעביר את הגורים אל מחוץ לחצר. תושבים אשר על דעת עצמם מוציאים גורים למרחב הציבורי ומנתקים אותם מאמם, מבצעים עבירה על חוק צער בעלי חיים וגורמים למות הגורים בייסורים.

ד"ר עינב מבקש מתושבי מודיעין מכבים רעות לגלות הבנה, סבלנות ומידת רחמים. כאשר מתרחשת המלטה, יש להמתין מספר ימים ולתת לחתולה הזדמנות להעביר את גוריה למקום ציבורי.

תושבים אשר רואים בהמלטה ובנוכחות גורים הזדמנות לאמץ ולגדל חתולים, מבורכים. מנגד, תושבים אשר נוכחות החתולה וגוריה מהווה בעיה או איום על בני הבית מוזמנים לפנות למוקד 106 אשר יעביר פנייה מסודרת לשרות הווטרינרי העירוני כך, שניתן יהיה לנסות לעזור במסגרת המותר בחוק ותוך שמירה על חיי הגורים.

תושבים אשר מעוניינים לשמש כאומנה לגורי חתולים בני יומם שננטשו והדורשים האכלה מבקבוק וטיפול אינטנסיבי עם כל האחריות הנדרשת, מוזמנים לשלוח מייל אל:dr_einav@modiin.muni.il
בעת הצורך ניתן יהיה להסתייע בהם.

אל תשליכו גורים בני יומם אל מותם לרחוב, לא מוסרי, לא חוקי ומיותר!!!

גורי חתולים


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד