המרכז לשלום המשפחה

05/10/2021 כ"ט תשרי תשפ"ב

המרכז למניעת אלימות ושלום המשפחה נותן ייעוץ, טיפול, מניעה והדרכה למשפחות וליחידים בהתמודדות עם תופעת האלימות במשפחה, וכן פועל להגברת המודעות לנושא בקרב הקהילה.

השירות במרכז ניתן לנשים וגברים הסובלים מאלימות (פיזית, רגשית, פסיכולוגית, מינית וכלכלית) מצד בני הזוג וכן לילדים החשופים לאירועים ולאווירה האלימה בביתם.

הטיפול הוא רגשי - פרטני או קבוצתי בהתאם לצורך, במטרה לסייע לכל אחד מבני המשפחה להתמודד עם הקשיים אותם חווה, להקנות כלים להתמודדות אחרת וכן לעזור למשפחה כולה לצאת ממעגל האלימות.

תחומי הטיפול

 • אבחון וייעוץ ראשוני ("הערכת מסוכנות")

 • טיפול פרטני (שיחות אישיות) לנשים וגברים

 • טיפול קבוצתי (לנשים וגברים) בקבוצות נפרדות

 • טיפול פרטני לילדים החשופים לאלימות והדרכה להורים - נועד לסייע לילדים בהחזרת תחושת השליטה, העלאת הדימוי העצמי, תחושת הביטחון האישי - הטיפול נעשה על ידי שימוש בכלים יצירתיים וטיפול בעזרת משחקים

 • תיווך - תיאום ושיתוף פעולה עם גורמים נוספים בקהילה לצמצום תופעת האלימות במשפחה (משטרה, בתי משפט, קציני מבחן, עו"סיות באגף לשירותים חברתיים, מערכת החינוך, מערכת הבריאות וכו')

 • הגברת המודעות בקהילה לתופעת האלימות במשפחה על ידי הסברה, הרצאות, סדנאות ועוד

 • למעננו – ארגון הורים פעילים של המרכז למשפחה. אוכלוסיית היעד במרכז היא ההורים, האחים ואף הסבא והסבתא במשפחה ולאו דווקא הילד עם המגבלה - כאשר הקו המנחה של הפעילות היא חיזוק חוסנה של המשפחה בהתמודדויותיה, שיפור איכות חייה ויצירת קהילה מקומית של משפחות עם ילדים עם צרכים מיוחדים וכן השפעה על שינוי עמדות בקרב הקהילה הרחבה.

  הארגון מונה כיום 10 הורים פעילים ומעל 30 בני/ות נוער ובני/ות שירות המתנדבים בפרויקט חונכות לאחים. ההורים הפעילים מביאים את קולם של המשפחות המיוחדות, הצרכים והאתגרים המגוונים לפי סוג המוגבלות, ההרכב המשפחתי וחוסנה הרגשי, פיזי וכלכלי של המשפחה הגרעינית והמורחבת.

  למידע ופרטים נוספים: מזכירות האגף: 073-2326444פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד