מיתוג מודיעין מכבים רעות

29/08/2023 י"ב אלול תשפ"ג

באוקטובר 2009 החליטה מועצת העיר להתחיל בתהליך מיתוג למודיעין מכבים רעות. הוחלט כי תהליך המיתוג יעשה בשיתוף עם התושבים ולא בהחלטה של נבחרי הציבור בלבד.

לאחר תהליך ארוך בו לקחו חלק תושבים רבים, נבחרי העיר ופעילי ציבור מתחומים שונים נערך ביום רביעי 21.7.10 באולם "עינן" ערב חגיגי להצגת ובחירת המיתוג החדש של העיר.

לאורך כל חודשי התהליך היו מעורבים תושבים רבים שהתנדבו לקידום הנושא דרך השתתפות בקבוצות חשיבה, צוותי עבודה וסדנאות שונות על מנת לאפיין את נקודות החוזק של העיר והמאפיינים הייחודיים שלה.

מהתהליך עלו שלושה מאפיינים עיקריים: ההון האנושי של תושבי העיר, אכפתיות ומעורבות קהילתית, וכן חדשנות המאפיינת את העיר מאז מהיווסדה.

מתוך מאפיינים אלו הוצגו חמש אפשרויות של מסר עיקרי (סיסמא) ושלוש אפשרויות של סמל שילוו את העיר בשנים הקרובות.

חמשת האפשרויות של המסר היו: "מתקדמים למודיעין מכבים רעות", "המחר בידיים שלנו", "בגלל האנשים", "אנשים בונים עיר בונה אנשים", "מקום שמשקיעים בו".

לאחר הצגת המסרים והסמלים הוזמנו הנוכחים באולם לבחור ועם סיום תהליך ההצבעה התקבלו התוצאות הבאות:

במקום השלישי עם 20% מההצבעות נבחר המסר "המחר בידיים שלנו", במקום השני עם 25% מההצבעות נמצא המסר "בגלל האנשים" ובמקום הראשון, המסר הנבחר של המיתוג הוא "אנשים בונים עיר בונה אנשים" עם 34% מההצבעות.

לוגו מיתוג העיר

שלוש האפשרויות לסמל החדש של העיר היו:

שלוש האפשרויות לסמל החדש


  • סמל המורכב מריבועים צבעוניים המייצג תמונות וגוונים שונים של תושבי העיר זכה ל-21% תמיכה.

  • סמל המשלב להבות הנובעות מלהבת הלפיד המקורי של סמל העיר מתקופת המכבים זכה ל-36.5% תמיכה.

  • קליידסקופ דמויות במעגלים של אנשים המייצגים את המרקם החברתי וההון האנושי של העיר הוא הסמל המיתוגי הנבחר עם 42.5% מהקולות.

    כעת ייכנסו חברי המליאה לשלב השלישי של התהליך, יחד עם נבחרי העיר ועובדי העירייה, על מנת לבנות תוכניות עבודה בתחומים שונים המשלבים את תוכנית המיתוג החדשה של העיר.

  • מצגת מיתוג העירפניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד