תכנון אסטרטגי ומחקר

13/04/2022 י"ב ניסן תשפ"ב

האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית מודיעין מכבים רעות אחראי על הובלת מהלכים אסטרטגיים ועבודת מטה תכנון מדיניות עירונית בשגרה ובחירום, תוך ניתוח ואפיון סוגיות העומדות על סדר היום, עריכת סקרים עירוניים, מחקרים ואנליזות, ניתוח נתונים קיימים ותחזיות דמוגרפיות, עריכת שנתון סטטיסטי לצד גיבוש המלצות ופתרונות לטווחי זמן שונים וקיום בקרה על הביצוע.

האגף אמון על ליווי תהליכי מטה חוצי ארגון, על הקמת בנק נתונים עירוניים שמסייעים בפיתוח תשתית הידע העירוני. באמצעות כך מתאפשרת למקבלי ההחלטות בעירייה לקבל זווית נוספת לקבלת ההחלטות בהתאם לתהליכים ולמגמות תוך יצירת תהליך קביעת מדיניות מקצועי וכוללני.

האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר מסייע לייצר מנגנון להתראה מוקדמת, התמודדות עם מצבי אי-ודאות, לחצי קבוצות ואינטרסים וכן זיהוי הזדמנויות וצמתי פעולה חדשים, מתוך ראיה אינטגרטיבית. בכך האגף מסייע ליצירת סדר עדיפויות עירוני, זיהוי וניתוח המשמעויות לטווח ארוך של החלטות לטווח קצר.

בנוסף לכך, האגף מלווה תכניות אב ופרויקטים אסטרטגיים ומסייע בהכנת תכניות עבודה שנתיות ורב שנתיות לתכנון, פיתוח וביצוע מדיניות עירונית המבוססת על איסוף וניתוח נתונים שיטתי וזיהוי צרכים עירוניים, בשיתוף עם מנהלי היחידות המקצועיות, עדכון התכניות על פי הצרכים המתעדכנים וקיום בקרה על הביצוע.

האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר אחראי גם על ניהול מרכז החדשנות הדיגיטלי העירוני, הכולל מעקב, שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר מופקד על מגוון נושאים אשר העיקריים בהם הינם:

תכנון אסטרטגי

שנתון סטטיסטי

ניתוח המצב הקיים ונתונים המשקפים את אופייה של העיר, יחד עם תחזיות עתידיות במדדים שונים. המידע כולל מאפיינים פיזיים ואנושיים של העיר כגון מספר תושבים, מאזן הגירה, ריבוי טבעי, נתוני בינוי, דיור, מסחר ותעסוקה, חינוך והשכלה, מאפיינים כלכליים, עבודה ורווחה, מרכזי פעילות, שטחים ירוקים ועוד.

תקציר שנתון סטטיסטי, מרץ 2022

לצפייה בשנתון סטטיסטי בין השנים 1996-2020

לצפייה בשנתון סטטיסטי בין השנים 2021 - 1996

ניהול מחקרים ותכניות עבודה

ניהול מחקרים וניתוח מעמיק של נתונים והצלבת מידע ככלי לתכנון עתידי של פני העיר ואיכות החיים בה. על בסיס כך, גיבוש תכניות עבודה עירוניות ובקרתן - היערכות מוקדמת מסייעת לקדם יעדים אסטרטגיים עירוניים באופן יעיל ואפקטיבי יותר ותורמת למיקוד וסנכרון בין יחידות המטה השונות.
ליווי תכניות עבודה עירוניות ובקרתן - היערכות מוקדמת מסייעת לקדם יעדים אסטרטגיים עירוניים באופן יעיל ואפקטיבי יותר ותורמת למיקוד וסנכרון בין יחידות המטה השונות.

לצפייה בתכניות עבודה לדוגמא
פעולות עיריית מודיעין מכבים רעות בתקופת משבר הקורונה, אפריל 2020

הערכות עיריית מודיעין מכבים רעות להתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה, יוני 2020

פיילוט לשיפור התחבורה הציבורית

סקרי דעת קהל

ביצוע סקרי דעת קהל בהתאם למאפיינים שונים במטרה להבין טוב יותר מהם צרכי התושבים בעיר בכללותה ובפילוח השכונות השונות בפרט. היחידה עורכת ניתוח כמותני של כל המדדים שנבדקו בסקרי עמדות ומנגישה אותם לאגפים השונים בעירייה בהתאם להמלצות ומגמות רצויות.

לצפייה בסקרים לדוגמא:

צור קשר

שםתפקידטלפוןפניהמפה ID
שםד"ר אופיר לנגתפקידמנהל אגף תכנון אסטרטגי ומחקר טלפון08-9726019פניהפניה מקוונת לאופיר לנגמפה ID


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד